MATERACE BONELLOWE

Materace bonellowe to najbardziej klasyczne modele materacy sprężynowych. Zbudowane są z pojedynczych sprężyn, wykonanych z hartowanego drutu, ułożonych w uporządkowanym systemie. Sprężyny typu bonell cechują się elastycznością powierzchniową, co oznacza, że niewielkie obciążenie wywoływane przez ciało, powoduje mały opór sprężyn, natomiast wraz ze wzrostem nacisku, sprężymy zwiększają siłę wypierania. Materace bonellowe cechują się dużą wytrzymałością i przewiewnością. Wnętrza materaców tego typu wzbogacane są pianką termoaktywną, która po wpływem emitowanego przez ciało ciepła, staje się plastyczna i dopasowuje się do ciała śpiącej osoby, powodując rozluźnienie mięśni. Dodatkowo materace bonellowe wzbogacane są warstwą maty kokosowej, co powoduje dodatkowe utwardzenie materaca. Połączenie systemu bonellowego z matą kokosową to idealne rozwiązanie dla osób o większej wadze ciała, które potrzebują trwałego rozwiązania. Materace bonellowe stanowią także doskonałe rozwiązanie dla hoteli.

MATERAC BONELLOWY HESTIA

Hestia to materac bonellowy dwustronny średniej twardości. Technologia zastosowana w materacu jest oparta na specyficznej budowie sprężyny typu bonell, która zapewnia materacowi elastyczność powierzchniową oraz dużą sprężystość mimo długotrwałego nacisku. Sprężystość Hestii to sprężystość progresywna oznaczająca, że nieduże obciążenie materaca skutkuje niedużym oporem sprężyn, a przy tym większy nacisk zwiększa siłę wypierania. Osoby o większej wadze nie odczuwają na materacu tego typu efektu zapadania się w niego, bo reaguje on na ciężar ciała.

Materac Hestia dostępny jest również w wersji z wbudowanym stelażem z drewna sosnowego, który można użytkować z nóżkami lub bez. Nóżki mają wysokość 25 cm i wykonane są ze sklejki bukowej.

Ilość sprężyn: 108 szt./m2
Twardość:
średni H2
Grubość: 16 cm
Gwarancja: 10 lat

MATERAC BONELLOWY ARTEMIDA

Artemida jest materacem o dwóch twardościach. Strona z dotatkową matą kokosową  jest twarda, a druga bez kokosa – średnia. Wnętrze materaca stanowi system połączonych ze sobą sprężyn typu bonell, nadającym  materacowi sprężystości powierzchniowej – siła oporu, jaki stawiają sprężyny uzależniona jest os siły nacisku. Osoby o większej masie ciała mogą komfortowo wypoczywać na takim materacu, ponieważ sprężyny nie zapadają się pod ich ciężarem. Kokos utwardza dodatkowo materac i jest gwarancją właściwej cyrkulacji powietrza wewnątrz materaca. Włókna kokosowe są dodatkowo bardzo trwałe i dzięki temu dobrze zabezpieczają i utrwalają wkład materaca.

Materac Artemida występuje także w wersji z wbudowanym stelażem z drewna sosnowego, który można użytkować z nóżkami lub bez. Nóżki mają wysokość 25 cm i wykonane są ze sklejki bukowej.

Ilość sprężyn: 108 szt./m2
Twardość: twardy H3
Grubość: 15 cm
Gwarancja: 10 lat

MATERAC BONELLOWY Z LATEKSEM TEMIDA

Temida jest materacem wzbogaconym o warstwę pianki lateksowej. Wkład materaca został utworzony z połączonych ze sobą sprężyn typu bonell, bardzo odpornych na odkształcenia i zapewniających dużą sprężystość materaca. Zastosowany w materacu lateks tłumi dźwięki wydawane przez materac w trakcie ruchu. Blok z lateksu stanowi doskonałe podparcie dla kręgosłupa ze względu na punktowe dopasowywanie się do anatomicznej budowy człowieka. Dodatkowo siła oporu stawianego przez sprężyny zależy od siły nacisku. Ma to szczególe znaczenie dla osób o większej masie ciała, ponieważ sprężyny nie zapadają się, tylko odpierają ciężar ciała.

Ilość sprężyn: 108 szt./m2
Twardość: średni H2
Grubość: 15 cm
Gwarancja: 10 lat

MATERAC BONELLOWY KOKOS Z LATEKSEM HEKATE

Materac Hekate  to materac dwustronny. Strona z warstwą maty kokosowej i lateksu jest twarda, a druga średnia. Dzięki połączeniu ze sobą sprężyn bonellowych, kokosa i lateksu Hekate jest jednocześnie sprężysta, dostosowuje się do ciała w strefach nacisku i jest odpowiednio twarda. Materac dzięki kokosowi jest bardzo przewiewny, a lateks eliminuje bóle kręgosłupa związane ze złą pozycją ciała podczas snu – umożliwia położenie się w optymalnej pozycji zachowując właściwe ułożenie kręgosłupa w kształcie litery „s”. Pianka lateksowa jest podzielona na swej powierzchni na strefy mniej i bardziej podatne na nacisk (głowa, tułów, nogi), więc nie ma obaw co do właściwego zdrowego podpierania ciała w czasie snu. Sprężyny typu bonell reagują na nacisk na swej powierzchni i wypierają  go, tam, gdzie jest większy, więc materac polecany jest szczególnie osobom o wadze większej, bo nie odczuwają wrażenia zapadania się.

Ilość sprężyn: 108 szt./m2
Twardość: twardy H3
Grubość: 17 cm
Gwarancja: 10 lat

tls
wf4
latex
text