MATERACE PIANKOWE

Materace piankowe wypełnione są najczęściej pianką poliuretanową, ale w przypadku materacy o 7 strefach twardości także wysokoplastyczną pianką HR. Dużą popularnością cieszą się modele wypełnione nowoczesną i funkcjonalną pianką Visco, odkrytą przez naukowców NASA w trakcie poszukiwań materiału zdolnego do niwelowania negatywnych skutków przebywania w tej samej pozycji w długim okresie czasu. To typ materacy wyjątkowo trwałych i odpornych na odkształcenia.

Materace piankowe dokładnie dopasowują do kształtu ciała. Pianka pod naciskiem zyskuje pewną plastyczność i przejmuje na siebie znaczną część sił nacisku, dzięki czemu cała sylwetka jest idealnie podparta w najbardziej newralgicznych punktach. Ich niewątpliwą zaletą jest duża amortyzacja ruchów, dlatego szczególnie polecany jest dla osób po urazach czaszkowo-mózgowych, z reumatyzmem, ze zmianami zwyrodnieniowymi stawów oraz po złamaniach kończyn. Materace piankowe posiadają właściwości antyalergiczne oraz charakteryzują się dobrą wentylacją. Materace tego typu poprawiają krążenie krwi, dzięki czemu osoby które marzną podczas snu będą w końcu odczuwały przyjemne ciepło. Docenia się je też w procesie rekonwalescencji wymagającej długiego leżenia w łóżku ponieważ ze względu na znaczne zminimalizowanie siły nacisku podłoża na ciało chorego są powszechnie stosowane w profilaktyce przeciwko uciążliwym i bolesnym odleżynom.

Materace piankowe mogą występować w kilku wersjach twardości. Twardość materaca można modyfikować również przez dodanie maty kokosowej, która utwardza materac lub pianki z „pamięcią kształtu”, której zaletą jest reagowanie na nacisk i temperaturę ciała. Materace należące do tej grupy to doskonały kompromis pomiędzy jakością a niezwykle korzystną ceną, zdecydowanie niższą niż w przypadku wielu modeli sprężynowych.

MATERAC PIANKOWY KLIO

Klio jest średniej twardości materacem w całości wykonanym w wysokiej jakości pianki poliuretanowej. Pianka ta stanowi dobre podparcie dla kręgosłupa i zapewnia optymalne, zdrowe ułożenie ciała podczas snu. Materac jest ponadto obustronny, ze względu na budowę stanowiącego go wkładu. Dlatego też co jakiś czas, by przedłużyć żywotność materaca, dobrze jest go obrócić.

Materac Klio występuje także w ulepszonej wersji Plus, z dodatkową pianką i taśmą wentylującą.

Twardość: średni H2
Grubość: 11 cm
Gwarancja: 2 lata

MATERAC PIANKOWY Z KOKOSEM KALLIOPE

Kalliope jest materacem twardym, który powstał z połączenia pianki poliuretanowej i maty kokosowej. Kokos nadaje materacowi odpowiednią twardość oraz uodparnia go na wszelkie odkształcenia pod wpływem ciężaru. Dodatkowo dzięki macie z włókna kokosa materac ma zapewnioną właściwą cyrkulację powietrza. Kalliope polecamy osobom, lubiącym spać na twardszych powierzchniach oraz alergikom, ze względu na to, że wkład materaca zapobiega gromadzeniu się kurzu i roztoczy.

Materac Kalliope występuje także w ulepszonej wersji Plus, z dodatkową pianką i taśmą wentylującą.

Twardość: twardy H3
Grubość: 12 cm
Gwarancja: 2 lata

MATERAC PIANKOWY MEMORY ERATO

Erato to typowy miękki materac piankowy, który ze względu na obecność pianki memory, dopasowuje się do kształtów ciała leżącej na nim osoby. Plastyczność pianki memory (zwanej również pianką Visco) sprawia, że materac nabiera właściwości ortopedycznych, a także sprawdza się w praktyce antyodleżynowej. W trakcie snu pianka ta dopasowuje się do anatomicznej budowy pod wpływem wydzielanego przez ciało ciepła i odciąża tym samym miejsca nacisku –mięśnie stają się rozluźnione, a bóle pleców, szyi i okolic ramion znikają.

Materac Erato występuje także w ulepszonej wersji Plus, z dodatkową pianką i taśmą wentylującą.

Twardość: miękki H1 / średni H2
Grubość: 13 cm / 14 cm
Gwarancja: 2 lata

MATERAC PIANKOWY Z LATEKSEM NIKE

Nike to materac, który tworzy pianka poliuretanowa oraz warstwa pianki lateksowej. Połączenie tych warstw sprawia, że materac znajduje się w grupie materacy średniotwardych. Pianka lateksowa podzielona jest na strefy nacisku, co gwarantuje, że materac ugina się w określonych miejscach pod wpływem ciężaru i zapewnia tym samym świetne podparcie dla kręgosłupa. Dodatkowo lateks jest bardzo cichy w eksploatacji, co oznacza, że nie wydaje dźwięków podczas ruchu na materacu. Nike szczególnie polecamy alergikom, ponieważ wkład materaca zapobiega gromadzeniu się kurz i roztoczy.

Materac Nike występuje także w ulepszonej wersji Plus, z dodatkową pianką i taśmą wentylującą.

Twardość: średni H2
Grubość: 13 cm
Gwarancja: 2 lata

MATERAC PIANKOWY Z LATEKSEM KRASNOLUDEK

Materac Krasnoludek to materac piankowy z dodatkową warstwą pianki lateksowej o wysokości aż 4 cm. Połączenie pianki poliuretanowej z pianką lateksową sprawia, że kręgosłup małego dziecka znajduje optymalne podparcie w trakcie snu. Pianka lateksowa jest podzielona na 3 strefy twardości, dzięki czemu twardość materaca jest dostosowana od nacisku wywieranego przez ciało dziecka. Połączenie tych dwóch pianek sprawia, że materac jest cich w eksploatacji. Pianka lateksowa oraz poliuretnaowa posiadają właściwości, które zapobiegają gromadzeniu się w materacu alergenów takich jak kurz czy roztocza.

Twardość: średni H2
Grubość: 13 cm
Gwarancja: 2 lata

MATERAC PIANKOWY MEMORY Z LATEKSEM PLASTUŚ

Plastuś to materac, który reaguje nie tylko na nacisk, ale także na temperaturę ciała, dzięki czemu doskonale podtrzymuje kręgosłup małego dziecka. Podczas snu termoplastyczna pianka, której wkład ma wysokość 5 cm (znana także pod nazwą pianka VISCO) dopasowuje się do anatomicznej budowy ciała. Pianka ta została wynaleziona przez badaczy z NASA, którzy szukali materiału, który by niwelował skutki długotrwałego przebywania w jednej pozycji (w dodatku w małej przestrzeni). Pianka VISCO ma zatem właściwości ortopedyczne (zmniejsza bóle kręgosłupa) oraz znajduje zastosowanie w profilaktyce antyodleżynowej. Warstwa z pianki lateksowej o wysokości 4 cm dzięki strefom twardości sprawia, że materac ma odpowiednią twardość w każdym punkcie.  Dzięki podwójnej warstwie pianki: termoelastycznej i lateksowej, materac Plastuś zapewnia optymalną podporę dla ciała podczas snu.

Twardość: miękki H1
Grubość: 15 cm
Gwarancja: 2 lata

MATERAC WYSOKOELASTYCZNY KETO

Keto jako materac wysokoelastyczny charakteryzują połączone ze sobą 3 warstwy pianek.Na górze znajduje się 7 strefowa pianka memory, reagująca na nacisk i ciepło ciała, przez co dostosowuje się do kształtów leżącej na nim osoby. Środkowa część składa się z trzech stref podzielonych według wysokości ciała. I tak na wysokości głowy i nóg znajduje się pianka antybakteryjna, natomiast na wysokości tułowia, umiejscowiona została wysokoelastyczna pianka (gęstość 40kg/m3, twardość 4,0 kPa) nadająca materacowi twardość. Dolną część materaca stanowi pianka z odpowiednimi nacięciami, które pozwalają jej właściwie się układać w przypadku stelaży ruchomych.

Twardość: średni H2 / twardy H3
Grubość: 19 cm
Gwarancja: 2 lata

MATERAC WYSOKOELASTYCZNY REJA I KRONOS

Reja i Kronos jest materacem piankowym o dwóch twardościach – jedna połowa materaca została stworzona, jako miękka, a druga jest średnia. Dwie różne twardości zawdzięczna 14 centymetrowej  piance wysokoelastycznej, która jest specjalnie dopasowana tak, by nadawać mu w jednej połowie miękkości, a w drugiej średniej twardości. Materac posiada właściwości ortopedyczne dzięki temu nie trzeba martwić się o odpowiednie podparcie kręgosłupa w czasnie snu. Dodatkowo pianka wysokoelastyczna  zapewnia świetną wentylację i błyskawicznie reaguje na zmianę ułożenia ciała w trakcie snu. Materac jest dwustronny – z obu stron posiada te same warstwy, więc można użytkować go bez ryzyka utraty cennych właściwości.

Twardość: miękki H1
Grubość: 15 cm
Gwarancja: 2 lata

MATERAC WYSOKOELASTYCZNY KAJA I TEZEUSZ

Kaja i Tezeusz został stworzony z pianki wysokoelastycznej, która ma 18 cm grubości. Pianka ta idealnie dopasowuje się do kształtu ciała i bardzo szybko reaguje na zmiany pozycji w czasie snu, dzięki czemu materac zyskuje właściwości ortopedyczne. Ponadto dzięki swojej elastyczności jest bardzo odporna na odkształcenia i bardziej wytrzymała w porównaniu do typowego materaca piankowego. Cechą charakterystyczną materaca wysokoelastycznego jest doskonała wentylacja, dlatego polecamy go osobom z problemami z uczuciem duszności w czasie snu. Materac Kaja i Tezeusz pasuje do regulowanych stelaży.

Twardość: miękki H1
Grubość: 19 cm
Gwarancja: 2 lata

MATERAC WYSOKOELASTYCZNY CORTINA VISCO LUX

Materac Cortina Visco Lux to niezwykle komfortowy materac stworzony z myślą o najbardziej wymagających klientach. Składa się on z trzech warstw pianek, których właściwości doskonale uzupełniają się. Dzięki wysokiemu wkładowi pianki wyskokość materaca wraz z pokrowcem to 27 cm. Bazową część materaca wykonano z bloku pianki wysokoelastycznej AVENA o grubości 12 cm. Jest to pianka bardzo wysokiej jakości, która charakteryzuje się elastycznością oraz dużym stopniem przewiewności. Została ona ułożona w trzech segmentach o zróżniocowanej gęstości, co sprawia iż materac doskonale dopasowuje się do sylwetki. Środkowa warstwa materaca została zbudowana z zimnej pianki o grubości 8 cm o 7 strefach twardości. Dzięki temu materac zapewnia odpowiednie podparcie dla konkretnych partii ciała. Pianka ta wykonana w specjalnej technologii jest bardzo przewiewna perfekcyjnie dopasowuje sie do kształtu ciała. Wierzchnia część materaca została zbudowana z pianki termoelastycznej Visco o grubości 5 cm. Pianka ta pod wpływem temperatury ciała i nasisku doskonalne dopasowuje się do kształtu sylwetki. Niweluje ona wszelkie uciski w okolicach bioder czy karku. Materac posiada właściwości ortopedyczne oraz antyalergiczne.

Twardość: średni H2 / twardy H3
Grubość: 27 cm
Gwarancja: 3 lata

MATERAC WYSOKOELASTYCZNY FORTE VISCO LUX

Materac Wysokoelastyczny Forte Visco Lux został wykonany z wielką starannością i zadowoli nawet najbardziej wymagających klientów. Materac składa się z dwóch warstw pianek o wysokiej jakości, pianki wysokoelastycznej (tzw. zimnej pianki) oraz pianki termoelastycznej Visco. Wysokość materaca wraz z pokrowcem to 22 cm. Baza materaca została wykonana z zimnej pianki RICHLUX o grubości 15 cm. Aby zwiększyć komfort snu została ona ułożona w 3 segmentach o różnej gęstości (50 i 40 kg/m3). Jest to pianka wysokiej jakości, która charakteryzuje się dużą elastycznością punktową. Dzięki porowatej budowie jest bardzo przewiewna oraz odprowadza wilgoć z materaca. Wierzchnia warstwa materaca to pianka termoelastyczna Visco o grubości 5 cm. Umieszczenie jej na powierzchni materaca daje niezwykłe uczucie komfortu. Reaguje ona na nacisk i temperaturę ciała, dzięki czemu przybiera idealnie kształt sylwetki. Materac jest w pełni antyalergiczny, ponadto posiada właściwości ortopedyczne. Jego powierzchnia posiada 7 stref twardości.

Twardość: średni H2 / twardy H3
Grubość: 27 cm
Gwarancja: 3 lata

MATERAC WYSOKOELASTYCZNY Z MEMORY LUCCA

Materac Lucca to połączenie działania dwóch wysokiej jakości pianek, których działanie dopełnia się zapewniając uczucie komfortu i odprężenia podczas snu. Wysokość materaca wraz z pokrowcem wynosi 18 cm. Materac Lucca składa się z dwóch warstw. Bazę materaca stanowi pianka wysokoelastyczna (tzw. zimna pianka) o grubości 12 cm, która gwarantuje stabilne podparcie dla całej sylwetki. Posiada ona specjalne perforacje ułatwiajace dopasowanie materaca do kształtu ciała. Jest to materiał bardzo przewiewny, o porowatej budowie. Zapobiega gromadzeniu się wilgoci oraz przegrzewaniu ciała. Wierzchnia warstwa to pianka Visco o grubości 4 cm, która reaguje na nacisk i temperaturę ciała. Ten rodzaj pianki przybiera idealny kształt ciała, zapewniając komfort i uczucie odprężenia podczas snu. Materac jest w całości antyalergiczny oraz posiada właściwości ortopedyczne. Powierzchnia materaca posiada 7 stref twardości, które sprawiają że materac zapewnia odpowiednie podparcie dla konkretnych partii ciała.

Twardość: średni H2 / twardy H3
Grubość: 18 cm
Gwarancja: 2 lata

MATERAC WYSOKOELASTYCZNY CORTONA

Materac Cortona jest materacem w całości wykonanym z wysokiej jakości pianki wysokoleastycznej, jest to tzw. zimna pianka, która charakteryzuje się otwarokomórkową budową. Wysokość materaca wraz z pokrowcem to ok. 18 cm. Materac Cortona to niezwykle komfortowe rozwiązanie, jest bardzo sprężysty i elastyczny co ułatwia dopasowanie do kształtu sylwetki. Na swojej powierzchni posiada 7 stref twardości, które zapewniają ułożenie kręgosłupa zgodnie z naturalnymi krzywiznami. Materac będzie odpowiednim wyborem dla osób z problemami z kręgosłupem oraz alergików. Struktura pianki, która jest porowata, ułatwia przepływ powietrza oraz odprowadzenie wilgoci z materaca. Wykonano go z bloku zimnej pianki o wysokości 16 cm. Materac jest dwustronny i zaleca się obracanie go co jakiś czas, co z pewnością przedłuży jego żywotność.

Twardość: średni H2 / twardy H3
Grubość: 18 cm
Gwarancja: 3 lata

MATERAC NAWIERZCHNIOWY ADOS

Materac Ados jest materacem nawierzchniowym stworzonym w celu poprawiania właściwości starego materaca lub wersalki. Wykonany jest w całości z pianki poliuretanowej, która jest materiałem niezwykle wytrzymałym, stanowiącym naturalne podparcie dla kręgosłupa. Grubość pianki poliuretanowej T30 wynosi 5 cm. Model ten został wykonany przy użyciu środków, które nie wywołują alergii, dzięki czemu jest bezpieczny dla astmatyków i alergików. Materac idealnie sprawdzi jako wyrównanie powierzchni spania, odpowiednie podparcie dla sylwetki oraz zwiększenie komfortu snu.

Twardość: średni H2
Grubość: 5 cm
Gwarancja: 2 lata

MATERAC WYSOKOELASTYCZNY MOJRY

Mojry to materac wysokoelastyczny HR, w całości wykonany z wysokoelastycznej pianki, która zapewnia optymalną elastyczność punktową. Odpowiednia struktura pianki sprawią, iż materac ten idealnie podpiera kręgosłup. Dodatkowo materac wysokoelastyczny HR polecany jest zarówno dla osób o niskiej wadze, jak i tych cięższych. Pianka wysokoelastyczna zapewnia doskonałą wentylację i, co bardzo ważne, po nacisku błyskawicznie wraca do swojej pierwotnej formy. Dzięki swojej elastyczności, jej skłonność do odkształcenia się jest minimalna.  Materac wysokoelastyczny HR polecany jest dla osób z bólami kręgosłupa, gdyż świetnie podtrzymuje go w prawidłowej pozycji oraz bardzo szybko reaguje na zmianę ułożenia w trakcie snu. Mojry to materac, który zapewnia komfortowy sen. Ponadto doskonale sprawdza się w stelażach regulowanych.

Twardość: miękki H1 / średni H2
Grubość: 15 cm / 18 cm
Gwarancja: 2 lata

MATERAC WYSOKOELASTYCZNY Z LATEKSEM TANATOS

Tanatos to materac wysokoelastyczny HR z pianką lateksową znajdującą się po obu stronach materaca. Dzięki temu, iż w całości wykonany jest z pianki wysokoelastycznej posiada dużą sprężystość. Materac wysokoelastyczny HR charakteryzuje duża wentylacja oraz elastyczność. Wkład materaca z pianki wysokoelastycznej działa punktowo i idealnie dopasowuje się do ciała użytkownika, ma także właściwości ortopedyczne, szybko reaguje na wszelkie zmiany w pozycji w czasie snu. W materacu Tanatos została zastosowana dwustronna pianka lateksowa. Jest ona podzielona na strefy twardości: głowa, tułów, nogi. Dzięki temu reaguje w różny sposób na ciężar poszczególnych partii ciała, zapewniając optymalne ułożenie podczas snu.

Twardość: średni H2
Grubość: 17 cm
Gwarancja: 2 lata

MATERAC WYSOKOELASTYCZNY Z MEMORY CERES

Ceres to materac wysokoelastyczny HR z dodatkową warstwą pianki memory 5 cm. Jest wykonany z pianki wysokoelastycznej, która jest bardzo sprężysta i elastyczna. Szybko reaguje na nacisk podczas zmiany pozycji w czasie snu. Jest polecany dla osób, które mają problemy z kręgosłupem. Dodatkowo jest antyalergiczny i antygrzybiczny. Wkład z pianki wysokoelastycznej zapewnia doskonałą wentylację w czasie użytkowania. W materacu Ceres zastosowano piankę memory, która reaguje zarówno na nacisk jak i temperaturę ludzkiego ciała. W czasie snu pianka idealnie dopasowuje się do indywidualnej budowy ciała. Zapewnia optymalne podparcie dla każdej części ciała. Pianka memory powoduje, także iż materac jest bardziej miękki, zapewniając przy tym idealne podparcie dla kręgosłupa.

Twardość: miękki H1
Grubość: 18 cm
Gwarancja: 2 lata

MATERAC WYSOKOELASTYCZNY Z WEŁNĄ KORA

Kora to materac wysokoelastyczny HR z dodatkową warstwą owczej wełny. Wkład z pianki wysokoelastycznej gwarantuje sprężystość oraz wentylację. Jest polecany dla osób, które mają problemy z kręgosłupem, gdyż ma właściwości ortopedyczne. Wkład z pianki wysokoelastycznej jest bardziej odporny na odkształcenia niż w przypadku zwykłej pianki poliuretanowej. Wełna owcza, która została zastosowana w materacu Kora ma właściwości lecznicze i rehabilitacyjne. Materac z taką warstwą polecany jest dla osób, które mają problemy ze schorzeniami kręgosłupa i narządów ruchów, cierpiącym na reumatyzm oraz choroby układu krążenia. Wkładka z wełny owczej wykazuje ponadto właściwości antyalergiczne. Materac posiada funkcję lato/zima. Oznacza to, że strona z owczą wełną dodatkowo ma właściwości grzewcze.

Twardość: średni H2
Grubość: 17 cm
Gwarancja: 2 lata

tls
wf4
latex
text