MATERACE PIANKOWE

Materace piankowe wypełnione są najczęściej pianką poliuretanową, ale w przypadku materacy o 7 strefach twardości także wysokoplastyczną pianką HR. Dużą popularnością cieszą się modele wypełnione nowoczesną i funkcjonalną pianką Visco, odkrytą przez naukowców NASA w trakcie poszukiwań materiału zdolnego do niwelowania negatywnych skutków przebywania w tej samej pozycji w długim okresie czasu. To typ materacy wyjątkowo trwałych i odpornych na odkształcenia.

Materace piankowe dokładnie dopasowują do kształtu ciała. Pianka pod naciskiem zyskuje pewną plastyczność i przejmuje na siebie znaczną część sił nacisku, dzięki czemu cała sylwetka jest idealnie podparta w najbardziej newralgicznych punktach. Ich niewątpliwą zaletą jest duża amortyzacja ruchów, dlatego szczególnie polecany jest dla osób po urazach czaszkowo-mózgowych, z reumatyzmem, ze zmianami zwyrodnieniowymi stawów oraz po złamaniach kończyn. Materace piankowe posiadają właściwości antyalergiczne oraz charakteryzują się dobrą wentylacją. Materace tego typu poprawiają krążenie krwi, dzięki czemu osoby które marzną podczas snu będą w końcu odczuwały przyjemne ciepło. Docenia się je też w procesie rekonwalescencji wymagającej długiego leżenia w łóżku ponieważ ze względu na znaczne zminimalizowanie siły nacisku podłoża na ciało chorego są powszechnie stosowane w profilaktyce przeciwko uciążliwym i bolesnym odleżynom.

Materace piankowe mogą występować w kilku wersjach twardości. Twardość materaca można modyfikować również przez dodanie maty kokosowej, która utwardza materac lub pianki z „pamięcią kształtu”, której zaletą jest reagowanie na nacisk i temperaturę ciała. Materace należące do tej grupy to doskonały kompromis pomiędzy jakością a niezwykle korzystną ceną, zdecydowanie niższą niż w przypadku wielu modeli sprężynowych.

MATERAC PIANKOWY GUMIŚ

Gumiś to materac wykonany z najwyższej jakości pianki poliuretanowej. Jest bezpieczny dla dzieci – posiada wszystkie wymagane atesty oraz certyfikaty. Niejednolita struktura pianki poliuretanowej sprawia, że materac staje się bardziej elastyczny. Materac piankowy Gumiś należy do średnio twardych materacy, o wysokiej odporności na odkształcenia. Szczególnie polecany jest dla dzieci o delikatnym układzie kostnym.

Twardość: średni H2
Grubość: 11 cm
Gwarancja: 2 lata

MATERAC PIANKOWY KLIO

Klio jest średniej twardości materacem w całości wykonanym w wysokiej jakości pianki poliuretanowej. Pianka ta stanowi dobre podparcie dla kręgosłupa i zapewnia optymalne, zdrowe ułożenie ciała podczas snu. Materac jest ponadto obustronny, ze względu na budowę stanowiącego go wkładu. Dlatego też co jakiś czas, by przedłużyć żywotność materaca, dobrze jest go obrócić.

Materac Klio występuje także w ulepszonej wersji Plus, z dodatkową pianką i taśmą wentylującą.

Twardość: średni H2
Grubość: 11 cm
Gwarancja: 2 lata

MATERAC PIANKOWY Z KOKOSEM KALLIOPE

Kalliope jest materacem twardym, który powstał z połączenia pianki poliuretanowej i maty kokosowej. Kokos nadaje materacowi odpowiednią twardość oraz uodparnia go na wszelkie odkształcenia pod wpływem ciężaru. Dodatkowo dzięki macie z włókna kokosa materac ma zapewnioną właściwą cyrkulację powietrza. Kalliope polecamy osobom, lubiącym spać na twardszych powierzchniach oraz alergikom, ze względu na to, że wkład materaca zapobiega gromadzeniu się kurzu i roztoczy.

Materac Kalliope występuje także w ulepszonej wersji Plus, z dodatkową pianką i taśmą wentylującą.

Twardość: twardy H3
Grubość: 12 cm
Gwarancja: 2 lata

MATERAC PIANKOWY MEMORY ERATO

Erato to typowy miękki materac piankowy, który ze względu na obecność pianki memory, dopasowuje się do kształtów ciała leżącej na nim osoby. Plastyczność pianki memory (zwanej również pianką Visco) sprawia, że materac nabiera właściwości ortopedycznych, a także sprawdza się w praktyce antyodleżynowej. W trakcie snu pianka ta dopasowuje się do anatomicznej budowy pod wpływem wydzielanego przez ciało ciepła i odciąża tym samym miejsca nacisku –mięśnie stają się rozluźnione, a bóle pleców, szyi i okolic ramion znikają.

Materac Erato występuje także w ulepszonej wersji Plus, z dodatkową pianką i taśmą wentylującą.

Twardość: miękki H1 / średni H2
Grubość: 13 cm / 14 cm
Gwarancja: 2 lata

MATERAC PIANKOWY Z KOKOSEM MONISIA

Materac Monisia łączy w sobie piankę poliuretanową, o zwiększonej sprężystości oraz matę kokosową, która jest idealnym surowcem na uzupełnienie wkładu materaca. Mata kokosowa jest ekologiczna i nie wydziela żadnych toksyn ani kurzu. Materac piankowy z kokosem Monisia jest antyalergiczny i antygrzybiczny. Wkład materaca nie gromadzi w sobie kurzu i nie pozwala na rozwój roztoczy ani grzybów. Ze względu na swoją wysokość (12cm) może być wykorzystany do łóżek piętrowych z zabezpieczeniami, gdzie wysokość materaca ma istotne znaczenie.

Twardość: twardy H3
Grubość: 12 cm
Gwarancja: 2 lata

MATERAC PIANKOWY MEMORY SMERF

Materac Smerf jest materacem piankowy, posiadającym dodatkowo warstwę pianki memory, której właściwością jest zdolność do zapamiętywania kształtu (pianka VISCO). Pianka memory dopasowuje się do ciała pod wpływem temperatury – ciepło sprawia, że staje się ona bardziej miękka. Po usunięciu nacisku, pianka powraca do swojego pierwotnego kształtu. Dzięki swoim właściwościom materac piankowy memory polecany jest szczególnie dla dzieci, które mają problemy z zasypianiem, często przebudzają się w nocy lub wielokrotnie zmieniają ułożenie ciała podczas snu. Pianka memory została wynaleziona przez NASA, z myślą o astronautach zmuszonych do długiego przebywania w fotelach lotniczych.

Twardość: miękki H1
Grubość: 13 cm
Gwarancja: 2 lata

MATERAC PIANKOWY Z LATEKSEM NIKE

Nike to materac, który tworzy pianka poliuretanowa oraz warstwa pianki lateksowej. Połączenie tych warstw sprawia, że materac znajduje się w grupie materacy średniotwardych. Pianka lateksowa podzielona jest na strefy nacisku, co gwarantuje, że materac ugina się w określonych miejscach pod wpływem ciężaru i zapewnia tym samym świetne podparcie dla kręgosłupa. Dodatkowo lateks jest bardzo cichy w eksploatacji, co oznacza, że nie wydaje dźwięków podczas ruchu na materacu. Nike szczególnie polecamy alergikom, ponieważ wkład materaca zapobiega gromadzeniu się kurz i roztoczy.

Materac Nike występuje także w ulepszonej wersji Plus, z dodatkową pianką i taśmą wentylującą.

Twardość: średni H2
Grubość: 13 cm
Gwarancja: 2 lata

MATERAC PIANKOWY KOKOS Z LATEKSEM EOS

Eos jest materacem łączącym w sobie warstwę pianki lateksowej oraz maty kokosowej. Kokos nadaje mu odpowiedniej twardości. Dodatkowo charakteryzuje się bardzo dobrą cyrkulacją powietrza wewnątrz materaca. Materac nie wydaje dźwięków podczas ruchów ze względu na obecność lateksu. Lateks jest bardzo odporny na wgniecenia i odkształcenia. Materac Eos polecamy wszystkim, tym, którzy preferują spanie na twardych powierzchniach oraz tym, którzy cenią sobie komfort snu.

Materac Eos występuje także w ulepszonej wersji Plus, z dodatkową pianką i taśmą wentylującą.

Twardość: twardy H3
Grubość: 14 cm
Gwarancja: 2 lata

MATERAC PIANKOWY MEMORY Z LATEKSEM PERSEFONA

Persefona jest materacem miękkim z dodatkiem pianki termoaktywnej (znanej również pod nazwą pianki Visco). Dzięki jej obecności, materac reaguje na temperaturę ciała i dopasowuje się do anatomicznej budowy podczas snu. Pianka Visco została odkryta przez naukowców NASA w trakcie poszukiwań materiału zdolnego do niwelowania negatywnych skutków przebywania w tej samej pozycji w długim okresie czasu. Visco charakteryzuje się właściwościami ortopedycznymi –zmniejsza bóle kręgosłupa i sprawdza się również w profilaktyce odleżynowej. Dodatkowy wkład w postaci bloku lateksowego wpływa na bezgłośność materaca w trakcie ruchów oraz optymalnie podtrzymuje ciało w czasie snu. Połączenie lateksu z pianką termoaktywną gwarantuje rozluźnienie mięśni w czasie snu i zdrowe podpieranie kręgosłupa.

Materac Persefona występuje także w ulepszonej wersji Plus, z dodatkową pianką i taśmą wentylującą.

Twardość: miękki H1
Grubość: 15 cm
Gwarancja: 2 lata

MATERAC PIANKOWY TALASSA

Materac Talassa to nowoczesny materac zbudowany z wysokiej jakości, gęstej pianki moletowanej, która jest specjalnie profilowana w kształcie stożków, które zwiększają wentylację i powodują lepsze dopasowanie do kształtu ciała o dwóch różnych twardościach. Po jednej  stronie materac jest miękki, zaś jego druga strona jest średnio twardy. Strony są łatwe do odróżnienia, dzięki różnym kolorom pianek (biały i zielony). Zastosowanie dwóch różnych twardości pozwala łatwiej dopasować powierzchnię spania do indywidualnych oczekiwań. Zastosowana pianka jest materiałem o dużej przewiewności i wytrzymałości na odkształcenia. Doskonałą wentylację zapewniają także szczeliny pomiędzy warstwami materaca. Materac Talassa bardzo dobrze dopasowuje się do ciała i podpiera kręgosłup, dzięki czemu organizm może w nocy wypocząć i zregenerować się. Materac Talassa posiada podział na 7 stref twardości, dzięki czemu daje idealne podparcia dla ciała. Ponadto materac jest antyalergiczny i antygrzybiczny. Gęstość pianek to: biala – 32kg, zielona 30 kg.

Twardość: miękki H1 / średni H2
Grubość: 16 cm
Gwarancja: 2 lata

MATERAC PIANKOWY MESE

Mese to materac najnowszej generacji zbudowany z wysokiej klasy pianek połączonych ze sobą bezspoinowo. Do budowy tego materaca zastosowano gęste pianki o różnej twardości, dzięki czemu łatwiej jest dopasować powierzchnię spania do własnych oczekiwań. Po jednej  stronie materac jest miękki, zaś jego druga strona jest średnio twardy. Pianki te doskonale dopasowują się do ciała podpierając je podczas snu. Ich struktura zapewnia doskonałą wentylację wewnątrz materaca. Istotną zaletą tego materaca jest jego łączenie bez użycia kleju. Materac posiada właściwości antyalergiczne i antygrzybiczne. Struktura zastosowanych pianek uniemożliwia rozwój roztoczy i grzybów, a także gwarantuje dużą wytrzymałość na wszelkie odkształcenia. Materac Mese posiada podział na 7 stref twardości, dzięki czemu daje idealne podparcia dla ciała. Gęstość pianek: górna 28 kg, dolna 30 kg.

Twardość: miękki H1 / średni H2
Grubość: 21 cm
Gwarancja: 2 lata

MATERAC WYSOKOELASTYCZNY Z MEMORY PERSES

Materac Perses to wysokiej klasy materac zbudowany z najwyższej jakości pianek. Górną warstwę stanowi jednolicie moletowana pianka visco w kolorze turkusowym, która jest specjalnie profilowana w kształcie stożków, które zwiększają wentylację i powodują lepsze dopasowanie do kształtu ciała. Pianka memory reaguje na temperaturę ciała, pod jej wpływem mięknie i dopasowuje się zapewniając idealną podporę dla kręgosłupa i komfortowy wypoczynek. Środkową część materaca stanowi pianka wysokoelastyczna nadająca odpowiedniej sprężystości i wytrzymałości. Ten materiał charakteryzuje się wysokim stopniem przewiewności. W dolnej części materaca znajduje się pianka, która odpowiednio stabilizuje całą konstrukcję. Ze względu na zastosowane materiały materac posiada właściwości ortopedyczne, a także antyalergiczne. Perses to materac dwustronny, w którym można wybrać odpowiednią dla siebie twardość. Po stronie z pianką visco jest miękki, zaś jego druga strona jest średnio twarda. Materac Perses posiada podział na 7stref twardości, dzięki czemu daje idealne podparcia dla ciała. Gęstość pianek: pianka do góry 38 kg, środkowa 35 kg, dolna 32 kg.

Twardość: miękki H1 / średni H2
Grubość: 16 cm
Gwarancja: 2 lata

MATERAC PIANKOWY Z LATEKSEM KRASNOLUDEK

Materac Krasnoludek to materac piankowy z dodatkową warstwą pianki lateksowej o wysokości aż 4 cm. Połączenie pianki poliuretanowej z pianką lateksową sprawia, że kręgosłup małego dziecka znajduje optymalne podparcie w trakcie snu. Pianka lateksowa jest podzielona na 3 strefy twardości, dzięki czemu twardość materaca jest dostosowana od nacisku wywieranego przez ciało dziecka. Połączenie tych dwóch pianek sprawia, że materac jest cich w eksploatacji. Pianka lateksowa oraz poliuretnaowa posiadają właściwości, które zapobiegają gromadzeniu się w materacu alergenów takich jak kurz czy roztocza.

Twardość: średni H2
Grubość: 13 cm
Gwarancja: 2 lata

MATERAC PIANKOWY KOKOS Z LATEKSEM USZATEK

Materac Uszatek to materac piankowy z dodatkowymi warstwami maty kokosowej o wysokości 1 cm i pianki lateksowej, której wkład ma aż 4 cm. Blok z pianki lateksowej oraz mata kokosowa sprawiają, żę materac ten ma zalecany dla małych dzieci poziom twardości. Mata kokosowa zapewnia dodatkowo doskonałą cyrkulację powietrza we wnętrzu materaca oraz pochłania i odprowadza wilgoć. Materac ten jest materace twardym – często są one polecane dla małych dzieci. Materac nie wydaje żadnych dźwięków podczas ruchu – wynika to z zastosowanego wkładu materaca: pianki poliuertanowej i latkesowej. Dzięki macie kokosowej materac jest odporny na wgniecenia i odkształcenia.

Twardość: twardy H3
Grubość: 14 cm
Gwarancja: 2 lata

MATERAC PIANKOWY MEMORY Z LATEKSEM PLASTUŚ

Plastuś to materac, który reaguje nie tylko na nacisk, ale także na temperaturę ciała, dzięki czemu doskonale podtrzymuje kręgosłup małego dziecka. Podczas snu termoplastyczna pianka, której wkład ma wysokość 5 cm (znana także pod nazwą pianka VISCO) dopasowuje się do anatomicznej budowy ciała. Pianka ta została wynaleziona przez badaczy z NASA, którzy szukali materiału, który by niwelował skutki długotrwałego przebywania w jednej pozycji (w dodatku w małej przestrzeni). Pianka VISCO ma zatem właściwości ortopedyczne (zmniejsza bóle kręgosłupa) oraz znajduje zastosowanie w profilaktyce antyodleżynowej. Warstwa z pianki lateksowej o wysokości 4 cm dzięki strefom twardości sprawia, że materac ma odpowiednią twardość w każdym punkcie.  Dzięki podwójnej warstwie pianki: termoelastycznej i lateksowej, materac Plastuś zapewnia optymalną podporę dla ciała podczas snu.

Twardość: miękki H1
Grubość: 15 cm
Gwarancja: 2 lata

MATERAC PIANKOWY Z OWCZĄ WEŁNĄ ARIES

Aries to materac stworzony z bardzo dobrej jakościowo pianki poliuretanowej i dodatkowej warstwy owczej wełny. Pianka gwarantuje odpowiednie, zdrowe podparcie dla kręgosłupa, a wełna utrzymuje na stałym poziomie temperaturę ciała. Wkład z wełny owczej dodatkowo ma właściwości rehabilitacyjno-lecznicze, więc doskonale sprawdzi się wśród osób, cierpiących na bóle reumatyczne, czy kręgosłupa oraz z problemami z krążeniem. W wełnie nie rozwijają się roztocza i grzyby, więc nie uczula – materac mogą użytkować również alergicy. Aries to typowy materac lato/zima –na stronie z wełną śpimy w okresie jesienno-zimowym. Wełna grzeje, więc nie ma konieczności stosowania strony z nią również latem i wiosną. Materac jest bardzo przewiewny i zapewnia odpowiednią cyrkulacje powietrza.

Materac Aries występuje także w ulepszonej wersji Plus, z dodatkową pianką i taśmą wentylującą.

Twardość: średni H2
Grubość: 11 cm
Gwarancja: 2 lata

MATERAC PIANKOWY KOKOS Z OWCZĄ WEŁNĄ AGNUS

Agnus jest materacem wykonanym z pianki poliuretanowej. Wzbogacony został o matę kokosową z dwóch stron oraz wełnę owczą z jednej. Kokos nadaje mu odpowiedniej twardości i zapobiega odkształcaniu się materaca, a także zapewnia właściwą cyrkulację powietrza. Zastosowana wełna owcza nadaje Agnusowi właściwości leczniczych – posiada zdolność zatrzymywania ciepła wytwarzanego przez organizm i ma właściwości grzewcze. Przejmuje również wilgoć wytwarzaną w wyniku wydzielania potu i oddaje ją do otoczenia. Materac ze względu na wełnę owczą polecany jest alergikom i osobom z problemami z krążeniem oraz bólami reumatycznymi. Jest to typowy materac lato/zima. Na stronie wełną śpimy w porze jesienno-zimowej, a w czasie wiosny i lata przewracamy go na drugą.

Materac Agnus występuje także w ulepszonej wersji Plus, z dodatkową pianką i taśmą wentylującą.

Twardość: twardy H3
Grubość: 13 cm
Gwarancja: 2 lata

MATERAC PIANKOWY DLA DZIECI BOBO COMFORT

Materac dziecięcy Bobo Comfort został stworzony z myślą o najmłodszych. Do jego wykonania użyto połączenia dwóch najwyższej jakości pianek. Środkową część materacyka stanowi wysokiej klasy pianka wysokoelastyczna HR, której powierzchnia została ponacinana w kwadraty. Pianka HR jest bardzo elastyczna i doskonale dopasowuje się do ciała. Ten efekt został jeszcze wzmocniony poprzez nacięcia na powierzchni. Porowata struktura pianki zapewnia doskonałą cyrkulację powietrza wewnątrz materaca. Boki materaca Bobo Comfort zostały wzmocnione przy użyciu pianki poliuretanowej o podwyższonej twardości. Ten materiał jest bardzo trwały i odporny na zgniatanie, a przy tym pozostaje lekki. Takie rozwiązanie pozwala na to, aby dziecko mogło swobodnie stawać w łóżeczku, bez obawy, że nóżka malucha wpadnie pomiędzy materacyk a szczebelki. Dzięki temu materac jest także trwały i odporny na odkształcenia. Ponadto struktura pianek użytych w materacu dziecięcym Bobo Comfort tworzy środowisko nieprzyjazne rozwojowi roztoczy i drobnoustrojów,a co za tym idzie materacyk jest antygrzybiczny i antyalergiczny – doskonały dla maluszków. Materacyk posiada średni stopień twardości – optymalny dla dziecięcego kręgosłupa. Delikatnie dopasuje się do ciała, ale jednocześnie nie będzie się zapadał i stabilnie podtrzyma ciało malucha.

Twardość: średni H2
Grubość: 10 cm
Gwarancja: 2 lata

MATERAC PIANKOWY DLA DZIECI BOBO BASIC

Materac dziecięcy Bobo Basic został wykonany z wysokiej jakości pianki poliuretanowej pozyskiwanej metodą swobodnego spieniania. Użyta pianka posiada powierzchnię profilowaną w stożki, dzięki czemu materac ma zapewniony najwyższy stopień przewiewności. Taki zabieg powoduje także, że powierzchnia jest niezwykle elastyczna, ale również stabilna. Oznacza to, że materacyk idealnie dopasuje się do ciała, ale nie będzie się nadmiernie zapadał, więc da doskonałe podparcie dla delikatnego, dziecięcego kręgosłupa. Budowa materaca Bobo Basic pozwala również na to, aby dziecko swobodnie mogło na nim stawać bez obawy, że materacyk się odkształci. Użyta tu pianka jest materiałem trwałym i odpornym na zniekształcenia. Materacyk posiada średni stopień twardości – optymalny dla dziecięcego kręgosłupa. Delikatnie dopasuje się do ciała, ale jednocześnie nie będzie się zapadał i stabilnie podtrzyma ciało malucha. Materac dziecięcy Bobo Basic posiada właściwości antyalergiczne i antygrzybiczne. Struktura pianki tworzy środowisko niesprzyjające rozwojowi roztoczy i drobnoustrojów.

Twardość: średni H2
Grubość: 8,5 cm
Gwarancja: 2 lata

MATERAC PIANKOWY DLA DZIECI BOBO PREMIUM

Materac dziecięcy Bobo Premium powstał z pianek najwyższej klasy. Z myślą o dziecięcych, wrażliwych kręgosłupach zastosowano w środkowej części materaca niezwykle sprężystą piankę antybakteryjną, która reaguje na każdy ruch i od razu daje doskonałe podparcie dla ciała. Ponadto pianka ta posiada właściwości antybakteryjne, zapobiega rozwojowi pleśni i roztoczy, a także neutralizuje nieprzyjemne zapachy. Materacyk posiada także właściwości antyalergiczne. Porowata struktura zastosowanych pianek oraz profilowanie w kształt stożków środkowej warstwy zapewniają doskonałą cyrkulację powietrza wewnątrz wkładu. Boki materaca Bobo Premium zostały wzmocnione za pomocą pianki poliuretanowej o podwyższonej twardości. Dzięki temu dzieci mogą swobodnie stawać w łóżeczku, a rodzice nie muszą się martwić, że nóżka dziecka wpadnie pomiędzy materac a szczebelki. Pianka ta jest bardzo trwała i odporna na wszelkiego rodzaju odkształcenia. Materacyk posiada średni stopień twardości – optymalny dla dziecięcego kręgosłupa. Delikatnie dopasuje się do ciała, ale jednocześnie nie będzie się zapadał i stabilnie podtrzyma ciało malucha.

Twardość: średni H2
Grubość: 10 cm
Gwarancja: 2 lata

MATERAC WYSOKOELASTYCZNY MOSSEL

Mossel należy do grupy materacy zarówno średniotwardych jak i twardych, ze względu na obustronną możliwość użytkowania. Zbudowany jest z 2 warstw. Na górze znajduje się pianka wysokoelastyczna koloru turkusowego o średniej twardości (gęstość 36-39 kg/m3, twardość 2,7-3,4 kPa), a w dolnej części jest pianka wysokoelastyczna w kolorze zielonym (gęstość 36-39 kg/m3, twardość 3,9-5,0 kPa) nadająca materacowi większej twardości. Pianka wysokoelastyczna charakteryzuje się świetną sprężystością i niejednorodną budową –posiada miliony małych otworków, w przeciwieństwie do zwykłej pianki. Dodatkowo dzięki swoim właściwościom, odpowiednio podpiera kręgosłup, zwiększając przy tym komfort snu.

Twardość: średni H2
Grubość: 18 cm
Gwarancja: 5 lat

MATERAC WYSOKOELASTYCZNY KETO

Keto jako materac wysokoelastyczny charakteryzują połączone ze sobą 3 warstwy pianek.Na górze znajduje się 7 strefowa pianka memory, reagująca na nacisk i ciepło ciała, przez co dostosowuje się do kształtów leżącej na nim osoby. Środkowa część składa się z trzech stref podzielonych według wysokości ciała. I tak na wysokości głowy i nóg znajduje się pianka antybakteryjna, natomiast na wysokości tułowia, umiejscowiona została wysokoelastyczna pianka (gęstość 40kg/m3, twardość 4,0 kPa) nadająca materacowi twardość. Dolną część materaca stanowi pianka z odpowiednimi nacięciami, które pozwalają jej właściwie się układać w przypadku stelaży ruchomych.

Twardość: średni H2 / twardy H3
Grubość: 19 cm
Gwarancja: 2 lata

MATERAC PIANKOWE Z MEMORY ZENJA 3D

Zenja 3d to materac dwustronny o średniej twardości (H2). Posiada charakterystyczną trzy-warstwową budowę, która jest kombinacją 3 różnych pianek. W górnej części znajduje się pianka Watergel z innowacyjnym wkładem hydrożelowym (stosowanym do tej pory wyłącznie w łóżkach wodnych), który reagując na temperaturę, wspomaga dotlenienie organizmu. Ponadto pianka hydrożelowa jest bardzo przewiewna, dlatego też bardzo dobrze odprowadza wilgoć. Środkowa warstwa materaca to pianka poliuretanowa. Dzięki niej kręgosłup jest właściwie podparty w czasie snu. Pianka poliuretanowa ponadto zapewnia właściwą cyrkulację powietrza w materacu. W dolnej części została umieszona pianka termoelastyczna (memory), która pod wpływem ciepła ciała i jego ciężaru nabiera właściwości plastycznych i idealnie  dopasowuje się do anatomicznej budowy ciała.

Twardość: średni H2
Grubość: 20 cm
Gwarancja: 5 lat

MATERAC WYSOKOELASTYCZNY REJA I KRONOS

Reja i Kronos jest materacem piankowym o dwóch twardościach – jedna połowa materaca została stworzona, jako miękka, a druga jest średnia. Dwie różne twardości zawdzięczna 14 centymetrowej  piance wysokoelastycznej, która jest specjalnie dopasowana tak, by nadawać mu w jednej połowie miękkości, a w drugiej średniej twardości. Materac posiada właściwości ortopedyczne dzięki temu nie trzeba martwić się o odpowiednie podparcie kręgosłupa w czasnie snu. Dodatkowo pianka wysokoelastyczna  zapewnia świetną wentylację i błyskawicznie reaguje na zmianę ułożenia ciała w trakcie snu. Materac jest dwustronny – z obu stron posiada te same warstwy, więc można użytkować go bez ryzyka utraty cennych właściwości.

Twardość: miękki H1
Grubość: 15 cm
Gwarancja: 2 lata

MATERAC WYSOKOELASTYCZNY KAJA I TEZEUSZ

Kaja i Tezeusz został stworzony z pianki wysokoelastycznej, która ma 18 cm grubości. Pianka ta idealnie dopasowuje się do kształtu ciała i bardzo szybko reaguje na zmiany pozycji w czasie snu, dzięki czemu materac zyskuje właściwości ortopedyczne. Ponadto dzięki swojej elastyczności jest bardzo odporna na odkształcenia i bardziej wytrzymała w porównaniu do typowego materaca piankowego. Cechą charakterystyczną materaca wysokoelastycznego jest doskonała wentylacja, dlatego polecamy go osobom z problemami z uczuciem duszności w czasie snu. Materac Kaja i Tezeusz pasuje do regulowanych stelaży.

Twardość: miękki H1
Grubość: 19 cm
Gwarancja: 2 lata

MATERAC PIANKOWY Z ALOESEM SELENA

Materac Selena wykonany jest dzięki innowacyjnej technologii Aloefeel®. System ten powstał z surowców opartych na wodzie i olejków roślinnych wzbogaconych mikrokapsułkami prawdziwego aloesu. Jest to produkt wykonany z odnawialnych w przyrodzie pierwiastków, materac bardzo powoli i stopniowo ulatnia substancje czynne, które są zdrowe dla naszego ekosystemu. Selena jest materacem ekologicznym polecanym w szczególności alergikom. Posiada właściwości antyroztoczowe i odznacza się dużą wentylacją. Materac Selena świetnie nadaje się do użytku ze stelażami regulowanymi. Dzięki zastosowaniu pianki memory produkt doskonale dopasowuje się do kształtów ciała niwelując bóle pleców i szyi. Na spodzie materaca znajduje się pianka poliuretanowa, która została specjalnie wyżłobiona, aby zapewnić lepszą wentylację materaca oraz zapewnić lepsze dostosowanie do regulowanych stelaży.

Twardość: miękki H1
Grubość: 20 cm
Gwarancja: 5 lat

MATERAC PIANKOWY ROLLO

Materac Rollo to produkt doskonałej jakości, który charakteryzuje się wysokim komfortem użytkowania, trwałością oraz wygodą przechowywania. Model Rollo można składać w rolkę i tak też zostaje on dostarczany do klienta. Dzięki temu z łatwością może służyć jako zapasowy materac, który w dowolnej chwili można schować w szafie i nie będzie zajmował dużo miejsca. Dzięki zastosowaniu jedynie wkładu piankowego materac Rollo nie jest narażony na uszkodzenia podczas takiego przechowywania. Średnica materaca po zwinięciu w rulon to około 60cm. Materac składa się w całości z wytrzymałej pianki poliuretanowej o średniej twardości. Dzięki temu może być wykorzystywany obustronnie. Materace piankowe stanowią naturalne podparcie dla kręgosłupa i zapewniają optymalne ułożenie ciała na materacu.

Twardość: średni H2
Grubość: 11 cm
Gwarancja: 2 lata

MATERAC PIANKOWY MEMORY ROLLO

Materac piankowy memory Rollo można składać i przechowywać w formie rulonu. W ten sposób jest on również transportowany do domu Klienta. Jest to niezwykle wygodne i funkcjonalne rozwiązanie, ponieważ tak złożony materac nie zajmuje wiele miejsca. Materac Rollo składa się z pianki poliuretanowej o dużej wytrzymałości oraz pianki memory, tzw. Visco-Elastic, która ma właściwości termoplastyczne. Materiał ten zapamiętuje kształty pod wpływem ciepła oraz nacisku, dzięki czemu doskonale dostosowuje się do kształtów ciała oraz otula je miękką pianką. Pianka powraca do swojego pierwotnego kształtu po zniwelowaniu nacisku oraz temperatury, oznacza to, że pianka nie odkształca się na stałe, a jedynie zapamiętuje kształty na czas użytkowania materaca. Średnica materaca po zwinięciu w rulon to około 60cm. Materac Rollo można użytkować dwustronnie, aczkolwiek każda jego strona będzie miała inne właściwości. Strona z pianką Visco-Elastic charakteryzuje się dużą miękkością (H1) i ma właściwości ortopedyczne. Druga strona jest wykonana z pianki poliuretanowej, która ma twardość średnią (H2). Dzięki takiemu rozwiązaniu materac stanowi świetne rozwiązanie dla osób o małej lub średniej wadze, które nie chcą decydować się na jedną twardość.

Twardość: miękki H1
Grubość: 13 cm
Gwarancja: 2 lata

MATERAC PIANKOWY Z LATEKSEM ROLLO

Materac piankowy z lateksem Rollo można składać i przechowywać w formie rulonu. W ten sposób jest on również transportowany do domu Klienta. Jest to niezwykle wygodne i funkcjonalne rozwiązanie, ponieważ tak złożony materac nie zajmuje wiele miejsca. Dzięki temu może być idealnym rozwiązaniem jako dodatkowy materac dla gości. Średnica materaca po zwinięciu w rulon to około 60cm. Materac Rollo to doskonały wybór dla osób cierpiących na bóle kręgosłupa, gdyż oprócz wytrzymałej pianki poliuretanowej model ten posiada w swoim składzie również warstwę z pianki lateksowej, która charakteryzuje się właściwościami ortopedycznymi. Gęstość pianki lateksowej powoduje niezwykle dużą sprężystość materaca, a oprócz tego doskonale dostosowuje się do kształtów kręgosłupa, stanowiąc dla niego naturalne podparcie. Rollo odznacza się również właściwościami antyalergicznymi i antygrzybicznymi, dzięki czemu jest bezpieczny dla alergików i astmatyków. Wkład materaca zapobiega gromadzeniu się alergenów takich jak kurz lub roztocza.

Twardość: średni H2
Grubość: 13 cm
Gwarancja: 2 lata

MATERAC WYSOKOELASTYCZNY CORTINA VISCO LUX

Materac Cortina Visco Lux to niezwykle komfortowy materac stworzony z myślą o najbardziej wymagających klientach. Składa się on z trzech warstw pianek, których właściwości doskonale uzupełniają się. Dzięki wysokiemu wkładowi pianki wyskokość materaca wraz z pokrowcem to 27 cm. Bazową część materaca wykonano z bloku pianki wysokoelastycznej AVENA o grubości 12 cm. Jest to pianka bardzo wysokiej jakości, która charakteryzuje się elastycznością oraz dużym stopniem przewiewności. Została ona ułożona w trzech segmentach o zróżniocowanej gęstości, co sprawia iż materac doskonale dopasowuje się do sylwetki. Środkowa warstwa materaca została zbudowana z zimnej pianki o grubości 8 cm o 7 strefach twardości. Dzięki temu materac zapewnia odpowiednie podparcie dla konkretnych partii ciała. Pianka ta wykonana w specjalnej technologii jest bardzo przewiewna perfekcyjnie dopasowuje sie do kształtu ciała. Wierzchnia część materaca została zbudowana z pianki termoelastycznej Visco o grubości 5 cm. Pianka ta pod wpływem temperatury ciała i nasisku doskonalne dopasowuje się do kształtu sylwetki. Niweluje ona wszelkie uciski w okolicach bioder czy karku. Materac posiada właściwości ortopedyczne oraz antyalergiczne.

Twardość: średni H2 / twardy H3
Grubość: 27 cm
Gwarancja: 3 lata

MATERAC WYSOKOELASTYCZNY FORTE VISCO LUX

Materac Wysokoelastyczny Forte Visco Lux został wykonany z wielką starannością i zadowoli nawet najbardziej wymagających klientów. Materac składa się z dwóch warstw pianek o wysokiej jakości, pianki wysokoelastycznej (tzw. zimnej pianki) oraz pianki termoelastycznej Visco. Wysokość materaca wraz z pokrowcem to 22 cm. Baza materaca została wykonana z zimnej pianki RICHLUX o grubości 15 cm. Aby zwiększyć komfort snu została ona ułożona w 3 segmentach o różnej gęstości (50 i 40 kg/m3). Jest to pianka wysokiej jakości, która charakteryzuje się dużą elastycznością punktową. Dzięki porowatej budowie jest bardzo przewiewna oraz odprowadza wilgoć z materaca. Wierzchnia warstwa materaca to pianka termoelastyczna Visco o grubości 5 cm. Umieszczenie jej na powierzchni materaca daje niezwykłe uczucie komfortu. Reaguje ona na nacisk i temperaturę ciała, dzięki czemu przybiera idealnie kształt sylwetki. Materac jest w pełni antyalergiczny, ponadto posiada właściwości ortopedyczne. Jego powierzchnia posiada 7 stref twardości.

Twardość: średni H2 / twardy H3
Grubość: 27 cm
Gwarancja: 3 lata

MATERAC WYSOKOELASTYCZNY Z MEMORY LUCCA

Materac Lucca to połączenie działania dwóch wysokiej jakości pianek, których działanie dopełnia się zapewniając uczucie komfortu i odprężenia podczas snu. Wysokość materaca wraz z pokrowcem wynosi 18 cm. Materac Lucca składa się z dwóch warstw. Bazę materaca stanowi pianka wysokoelastyczna (tzw. zimna pianka) o grubości 12 cm, która gwarantuje stabilne podparcie dla całej sylwetki. Posiada ona specjalne perforacje ułatwiajace dopasowanie materaca do kształtu ciała. Jest to materiał bardzo przewiewny, o porowatej budowie. Zapobiega gromadzeniu się wilgoci oraz przegrzewaniu ciała. Wierzchnia warstwa to pianka Visco o grubości 4 cm, która reaguje na nacisk i temperaturę ciała. Ten rodzaj pianki przybiera idealny kształt ciała, zapewniając komfort i uczucie odprężenia podczas snu. Materac jest w całości antyalergiczny oraz posiada właściwości ortopedyczne. Powierzchnia materaca posiada 7 stref twardości, które sprawiają że materac zapewnia odpowiednie podparcie dla konkretnych partii ciała.

Twardość: średni H2 / twardy H3
Grubość: 18 cm
Gwarancja: 2 lata

MATERAC WYSOKOELASTYCZNY CORTONA

Materac Cortona jest materacem w całości wykonanym z wysokiej jakości pianki wysokoleastycznej, jest to tzw. zimna pianka, która charakteryzuje się otwarokomórkową budową. Wysokość materaca wraz z pokrowcem to ok. 18 cm. Materac Cortona to niezwykle komfortowe rozwiązanie, jest bardzo sprężysty i elastyczny co ułatwia dopasowanie do kształtu sylwetki. Na swojej powierzchni posiada 7 stref twardości, które zapewniają ułożenie kręgosłupa zgodnie z naturalnymi krzywiznami. Materac będzie odpowiednim wyborem dla osób z problemami z kręgosłupem oraz alergików. Struktura pianki, która jest porowata, ułatwia przepływ powietrza oraz odprowadzenie wilgoci z materaca. Wykonano go z bloku zimnej pianki o wysokości 16 cm. Materac jest dwustronny i zaleca się obracanie go co jakiś czas, co z pewnością przedłuży jego żywotność.

Twardość: średni H2 / twardy H3
Grubość: 18 cm
Gwarancja: 3 lata

MATERAC NAWIERZCHNIOWY ADOS

Materac Ados jest materacem nawierzchniowym stworzonym w celu poprawiania właściwości starego materaca lub wersalki. Wykonany jest w całości z pianki poliuretanowej, która jest materiałem niezwykle wytrzymałym, stanowiącym naturalne podparcie dla kręgosłupa. Grubość pianki poliuretanowej T30 wynosi 5 cm. Model ten został wykonany przy użyciu środków, które nie wywołują alergii, dzięki czemu jest bezpieczny dla astmatyków i alergików. Materac idealnie sprawdzi jako wyrównanie powierzchni spania, odpowiednie podparcie dla sylwetki oraz zwiększenie komfortu snu.

Twardość: średni H2
Grubość: 5 cm
Gwarancja: 2 lata

MATERAC WYSOKOELASTYCZNY JAZON

Materac Jazon to wysokiej klasy materac trójwarstwowy. Jego bazę stanowi gęsta pianka wysokoelastyczna o dużej sprężystości i odporności na odkształcenia zapewniająca odpowiednią stabilizację całej konstrukcji. Jako warstwy zewnętrzne zastosowano wysokiej klasy piankę HR, której nacięcia tworzą 7 stref twardości, co powoduje, że materac doskonale dopasowuje się do ciała. Pianka posiada dużą gęstość przy jednoczesnym zachowaniu niskiej twardości. Takie rozwiązanie sprawia, że materac jest miękki i niezwykle elastyczny, Doskonale dopasowuje się do ciała i stanowi podporę dla kręgosłupa. Struktura pianek zapewnia doskonałą wentylację wewnątrz materaca, a także tworzy niekorzystne warunki dla rozwoju pleśni i roztoczy. Materac Jazon cechuje się właściwościami antyalergicznymi i ortopedycznymi. Jego stopień twardości to H1 miękki. Gęstość pianek: górna i dolna 35 kg, środkowa 45kg.

Twardość: miękki H1
Grubość: 21 cm
Gwarancja: 2 lata

MATERAC PIANKOWY Z MEMORY MELETE

Materac Melete to wysokiej klasy, nowoczesny materac o unikalnej formie, którego warstwy są łączone bezspoinowo. Materac ten został skonstruowany z precyzyjnego odlewu, co dało możliwość wykonania 7 stref twardości na górnej powierzchni pod postacią prostokątnych przetłoczeń. Górną część materaca stanowi wtryskiwana pianka termoaktywna o różowym kolorze. Pianka visco to charakterystyczny materiał reagujący na temperaturę ciała. Mięknie pod wpływem ciepła i idealnie otula sylwetkę i zapewnia komfortowy wypoczynek. W dolnej części materaca została użyta pianka stabilizująca, która usztywnia całą konstrukcję i daje właściwe podparcie. Dodatkowo pianka ta posiada wytłoczone specjalne kanały, które gwarantują doskonałą wentylację wewnątrz wkładu. Materac Melete dzięki zastosowanym rozwiązaniom jest nie tylko oddychający, ale również wytrzymały na różnego rodzaju odkształcenia. Charakteryzują go doskonałe właściwości ortopedyczne, jak również antyalergiczne. Materac posiada stopień twardości H2 średnio twardy. Gęstość pianek: górna 55kg, dolna 28 kg.

Twardość: średni H2
Grubość: 21 cm
Gwarancja: 2 lata

MATERAC WYSOKOELASTYCZNY MOJRY

Mojry to materac wysokoelastyczny HR, w całości wykonany z wysokoelastycznej pianki, która zapewnia optymalną elastyczność punktową. Odpowiednia struktura pianki sprawią, iż materac ten idealnie podpiera kręgosłup. Dodatkowo materac wysokoelastyczny HR polecany jest zarówno dla osób o niskiej wadze, jak i tych cięższych. Pianka wysokoelastyczna zapewnia doskonałą wentylację i, co bardzo ważne, po nacisku błyskawicznie wraca do swojej pierwotnej formy. Dzięki swojej elastyczności, jej skłonność do odkształcenia się jest minimalna.  Materac wysokoelastyczny HR polecany jest dla osób z bólami kręgosłupa, gdyż świetnie podtrzymuje go w prawidłowej pozycji oraz bardzo szybko reaguje na zmianę ułożenia w trakcie snu. Mojry to materac, który zapewnia komfortowy sen. Ponadto doskonale sprawdza się w stelażach regulowanych.

Twardość: miękki H1 / średni H2
Grubość: 15 cm / 18 cm
Gwarancja: 2 lata

MATERAC WYSOKOELASTYCZNY Z LATEKSEM TANATOS

Tanatos to materac wysokoelastyczny HR z pianką lateksową znajdującą się po obu stronach materaca. Dzięki temu, iż w całości wykonany jest z pianki wysokoelastycznej posiada dużą sprężystość. Materac wysokoelastyczny HR charakteryzuje duża wentylacja oraz elastyczność. Wkład materaca z pianki wysokoelastycznej działa punktowo i idealnie dopasowuje się do ciała użytkownika, ma także właściwości ortopedyczne, szybko reaguje na wszelkie zmiany w pozycji w czasie snu. W materacu Tanatos została zastosowana dwustronna pianka lateksowa. Jest ona podzielona na strefy twardości: głowa, tułów, nogi. Dzięki temu reaguje w różny sposób na ciężar poszczególnych partii ciała, zapewniając optymalne ułożenie podczas snu.

Twardość: średni H2
Grubość: 17 cm
Gwarancja: 2 lata

MATERAC WYSOKOELASTYCZNY Z MEMORY CERES

Ceres to materac wysokoelastyczny HR z dodatkową warstwą pianki memory 5 cm. Jest wykonany z pianki wysokoelastycznej, która jest bardzo sprężysta i elastyczna. Szybko reaguje na nacisk podczas zmiany pozycji w czasie snu. Jest polecany dla osób, które mają problemy z kręgosłupem. Dodatkowo jest antyalergiczny i antygrzybiczny. Wkład z pianki wysokoelastycznej zapewnia doskonałą wentylację w czasie użytkowania. W materacu Ceres zastosowano piankę memory, która reaguje zarówno na nacisk jak i temperaturę ludzkiego ciała. W czasie snu pianka idealnie dopasowuje się do indywidualnej budowy ciała. Zapewnia optymalne podparcie dla każdej części ciała. Pianka memory powoduje, także iż materac jest bardziej miękki, zapewniając przy tym idealne podparcie dla kręgosłupa.

Twardość: miękki H1
Grubość: 18 cm
Gwarancja: 2 lata

MATERAC WYSOKOELASTYCZNY Z WEŁNĄ KORA

Kora to materac wysokoelastyczny HR z dodatkową warstwą owczej wełny. Wkład z pianki wysokoelastycznej gwarantuje sprężystość oraz wentylację. Jest polecany dla osób, które mają problemy z kręgosłupem, gdyż ma właściwości ortopedyczne. Wkład z pianki wysokoelastycznej jest bardziej odporny na odkształcenia niż w przypadku zwykłej pianki poliuretanowej. Wełna owcza, która została zastosowana w materacu Kora ma właściwości lecznicze i rehabilitacyjne. Materac z taką warstwą polecany jest dla osób, które mają problemy ze schorzeniami kręgosłupa i narządów ruchów, cierpiącym na reumatyzm oraz choroby układu krążenia. Wkładka z wełny owczej wykazuje ponadto właściwości antyalergiczne. Materac posiada funkcję lato/zima. Oznacza to, że strona z owczą wełną dodatkowo ma właściwości grzewcze.

Twardość: średni H2
Grubość: 17 cm
Gwarancja: 2 lata

MATERAC WYSOKOELASTYCZNY Z WEŁNĄ I LATEKSEM NILA

Nila to materac wysokoelastyczny HR z dodatkowymi warstwami: obustronną pianką lateksową i owczą wełną. Wkład z pianki wysokoelastycznej charakteryzuje sprężystość oraz działanie punktowe. Materac jest polecany nie tylko dla osób o małej wadze ciała, ale również dla cięższych. Pianka wysokoelastyczna jest o wiele bardziej odporna na ciężar niż w przypadku zwykłej. Dodatkowo warstwa lateksu znajdująca się po obu stronach materaca, zapewnia optymalne podparcie dla kręgosłupa, redukuje ucisk na jaki często jest narażona szyja i ramiona oraz odcinek krzyżowy kręgosłupa. Natomiast dzięki warstwie owczej wełny materac ma właściwości grzewcze co jest idealnym rozwiązaniem dla osób wrażliwych na zmiany temepratur podczas snu. Owcza wełna ma również właściwości antyalergiczne.

Twardość: średni H2
Grubość: 17 cm
Gwarancja: 2 lata

tls
wf4
latex
text