MATERACE KONTYNENTALNE

Materace kontynentalne to materace łączące w sobie trzy rodzaje materacy: sprężynowy bonellowy, sprężynowy kieszeniowy, nawierzchniowy. Połączenie trzech materacy zapewnia jeszcze większą sprężystość i wysoki komfort snu. W najniższą warstwę materaca kontynentalnego (materac bonellowy) wbudowany jest stelaż, do którego można przymocować nóżki i użytkować materac bez ramy i stelaża. Ten typ materaca to rozwiązanie znacznie wyższe niż tradycyjne, dzięki czemu schodzenie z łóżka jest bardzo wygodne. Materace kontynentalne występują w kilku wariantach, aby jeszcze lepiej dopasować rozwiązanie do potrzeb użytkownika.

MATERAC KONTYNENTALNY Z LATEKSEM HERMES

Hermes to rozwiązanie łączące materac bonellowy na stelażu, materac kieszeniowy i materac nawierzchniowy z lateksu.  Połączenie aż trzech materacy gwarantuje dużą sprężystość, a 5-centymetrowy materac lateksowy sprawia, że materac jest bardzo wygodny i ma właściwości ortopedyczne. Każda część materaca umieszczona jest w oddzielnym pokrowcu. Materac posiada komplet 10-centymetrowych nóżek, dzięki czemu rozwiązanie można użytkować bez ramy łóżka i ustawić wprost na podłodze. Nóżki są opcjonalne, więc materac można również tradycyjnie oprzeć na ramie łóżka.

Twardość: średni H2
Grubość: 57 cm
Gwarancja: 10 lat

MATERAC KONTYNENTALNY Z PIANKĄ MEMORY ALTEA

Materac kontynentalny Altea jest niepowtarzalnym materacem łączącym w sobie trzy różne warstwy. Warstwa dolna stanowi materac bonellowy, którego sprężynowa budowa zapewnia wysoką sprężystość a także trwałość materaca. Ta część dodatkowo posiada wbudowany stelaż, wykonany z drewna sosnowego. Mimo, że całość materaca jest na tyle wysoka, iż może on leżeć bezpośrednio na ziemi, można go użytkować z 10-centymetrowymi nóżkami z drewna bukowego, które dołączone będą do zamówienia. Łączna wysokość materaca z nóżkami to ok. 60 cm. Druga warstwa, to materac również sprężynowy, ale typu kieszeniowego. W takich materacach każda ze sprężyn zaszyta jest w osobną kieszonkę. Sprężyny umieszczone są w materacu w 7 strefach twardości, dzięki czemu zapewnia odpowiednie podparcie podczas snu. Takie rozwiązanie jest szczególnie polecane dla par, ponieważ sprężyny uginają się jedynie pod śpiącymi osobami i ich ruchy nie są odczuwalne obok. Górna warstwa wykonana jest z pianki memory o grubości 5 cm. Pianka memory, zwana również VISCO, od bardzo niedawna używana jest do produkcji materacy i posiada właściwości termoelastyczne. Pod wpływem naszego ciepła dopasowuje do kształtu naszego ciała, dlatego nazywana jest również pianką z pamięcią. Kiedy traci ciepło wraca do swojego pierwotnego stanu. Każda z warstw materaca posiada osobny pokrowiec.

Twardość: miękki H1
Grubość: 60 cm
Gwarancja: 10 lat

MATERAC KONTYNENTALNY Z KOKOSEM DAFNE

Kontynentalny materac Dafne to połączenie sprężyn kieszeniowych, bonellowych oraz warstwy z maty kokosowej. 3-poziomowa budowa materaca zapewnia wyższy komfort snu i wypoczynku. Każda z warstw jest w osobnym pokrowcu. Górną warstwę materaca Dafne stanowi 3-centymetrowa mata kokosowa o właściwościach antyalergicznych i antygrzybicznych, która dzięki swojej strukturze zapewnia przewiewność, chroniąc materac przed gromadzeniem wilgoci i rozmnażaniem się bakterii.  Środkowa część materaca to system sprężyn kieszeniowych obudowanych pianką poliuretanową. Są to sprężyny rozmieszczone w 7 strefach adekwatnych do anatomicznej budowy ciała. Każda sprężyna została zaszyta w osobnej kieszeni, dzięki czemu materac ugina się tylko w punktach nacisku. Dolna warstwa to bardzo wytrzymałe i odporne sprężyny bonellowe osadzone na stelażu z drewna sosnowego. Istnieje możliwość użytkowania stelaża z 10-centymetrowymi nóżkami ze sklejki bukowej. Do każdego zamówienia dołączany jest komplet nóżek. Stelaż wykonany jest z drewna sosnowego, a nóżki ze sklejki bukowej.

Twardość: twardy H3
Grubość: 58 cm
Gwarancja: 10 lat

MATERAC KONTYNENTALNY MEMORY Z KOKOSEM GALATEA

Galatea jest materacem, który łączy w sobie trzy różne wastwy. Każda z tych warst posiada osobny pokrowiec. Warstwa dolna to materac bonellowy, którego wkład stanowią sprężyny w kształcie klepsydr – wąskie w połowie wysokości, rozszerzające się ku górze i dołowi. Łączy je powierzchniowo drut. Takie ułożenie sprężyn daje nam niezwykle elastyczną powierzchnię do snu. Są one bardzo wytrzymałe i odporne na duże obciążenia. Dodatkowo warstwa ta ma wbudowany stelaż z drewna sosonowego. Stelaż ma możliwość przykręcenia nóżek o wysokości 10 cm. Do każdego zamówienia dołączany jest komplet nóżek. Warstwa środkowa to materac kieszeniowy o 7 strefach twardości. Każda ze sprężyn zaszyta jest w osobnej kieszonce i odpowiednio ułożona w strefach. Ciało ludzkie wywiera zróżnicowany nacisk na materac, a takie rozłożenie zapewnia idealne podtrzymanie wszystkich części ciała. Trzecia warstaw składa się z dwóch komponentów. Poniżej znajduje się 3 cm wkład w postaci maty kokosowej, która podnosi stopień twardości materaca. Mata kokosowa jest również niezwykle trwała, odporna na odkształcenia, dzięki niej materac jest przewiewny. Odpowiednia cyrkulacja powietrza sprawia, że materac oddycha i jest antyalergiczny. Ostatnim z komponentów jest 2-centymetrowy wkład z pianki memory, która posiada właściwości termoelastyczne. Kiedy kładziemy się na materacu, pod pływem ciepła naszego ciała, pianka dopasowuje się do jego konturów, kiedy traci ciepło wraca do swojego pierwotnego kształtu. Dzięki temu zapobiega bólom pleców, szyi i okolicy ramion – miejsc, które są szczególnie wrażliwe na ucisk.

Twardość: średni H2
Grubość: 60cm
Gwarancja: 10 lat

MATERAC KONTYNENTALNY Z KOKOSEM I LATEKSEM HERA

Materac kontynentalny Hera powstaje z połączenia trzech różnych warstw – materacy o różnych właściwościach. Każdy z tych materacy znajduje się w pokrowcu. Od spodu znajduje się materac typu bonellowego, jest to materac sprężynowy, o wysokiej elastyczności i trwałości. Wykonany jest ze sprężyn w kształcie klepsydry, dodatkowo połączonych ze sobą, dzięki temu jest odporny na duże obciążenia. W tą warstwę wbudowany jest również stelaż z drewna sosnowego, który stanowi integralną część materaca i również znajduje się w pokrowcu. Warstwa druga to materac typu kieszeniowego. Jest to materac również sprężynowy, ale o innej budowie. W nim każda sprężyna zaszyta jest w osobną kieszonkę (kieszenie łączone są bokami), dzięki czemu pracują jedynie sprężyny na których leżymy. Całość ułożona jest w 7 strefach twardości, aby zapewnić odpowiednie podparcie całemu ciału, a także komfort snu. Górny materac składa się z dwóch elementów, dolny to 3-centymetrowy wkład z maty kokosowej, która nadaje odpowiednią twardość materacowi. Kokos posiada również właściwości antyalergiczne i antygrzybiczne, a także jest odporny na odkształcenia. Na samej górze materaca znajduje się 2 cm wkład lateksowy, który także jest zbudowany strefowo – w odcinku krzyżowym stawia większy opór niż w okolicy nóg i głowy. Warstwa ta zapewnia odpowiednie podparcie ciała podczas snu, a jej atutem są właściwości antyalergiczne. Hera jest wysokim materacem, więc można bez przeszkód ułożyć go na ziemi. Istnieje również opcja użytkowania materaca z nóżkami z drewna bukowego o wysokości 10 cm, które dołączone są do każdego zamówienia.

Twardość: twardy H3
Grubość: 60 cm
Gwarancja: 10 lat

tls
wf4
latex
text