MATERACE KIESZENIOWE

Materace kieszeniowe, znane również jako materace pocket, cieszą się od kilku lat niezmienną popularnością i zaufaniem klientów. To najnowsza, doskonalsza odmiana materacy sprężynowych. Wyjątkowy komfort wypoczynku i niewygórowana cena sprawiają, że od kilku lat są to materace najchętniej kupowane w naszym kraju.

Materace kieszeniowe wypełnione są wkładem ze sprężyn, z wysokiej jakości stali wysokoelastycznej. Każda amortyzująca ciężar sprężyna znajduje się w osobnej kieszeni. Dzięki temu mogą one poruszać się niezależnie od siebie, przez co powierzchnia materaca bardzo dokładnie dopasowuje się do kształtu ciała. Materace kieszeniowe podzielone są na 7 stref twardości, które ułożone są odpowiednio do stref ciała człowieka. W strefie, gdzie nacisk na materac jest największy, układane są sprężyny słabsze, w przeciwieństwie do stref poddanych mniejszemu naciskowi. Rozmieszczenie sprężyn sprawia, że ugięcie następuje punktowo, jedynie w miejscu nacisku, umożliwiając prawidłowe podparcie wszystkich partii ciała.  Bardzo ważny dla komfortu snu jest również fakt, że sprężyny uginając się i prostując, pracują praktycznie bezgłośnie, co korzystnie wpływa na jakość naszego wypoczynku. Kieszeniowy system dodatkowo niweluje odczuwanie ruchów sprężyn w drugiej części materaca, co jest niezwykle cenną właściwością, gdy materac użytkowany jest przez dwie osoby.

Materace kieszeniowe dostępne są w czterech stopniach twardości, pozwalających idealnie dopasować je do własnych wymagań oraz potrzeb. Poszczególne modele zawierają dodatkowe warstwy materiałów, takich jak wysokiej jakości pianka elastyczna, lateks czy też płyta kokosu. Materace z tej grupy polecane są one w szczególności osobom cierpiącym na wszelkiego rodzaju dolegliwości kręgosłupa i mogą mieć duży udział w procesie ich niwelowania.

MATERAC POCKET POSEJDON

Materac Posejdon, to dwustronny materac, o średniej twardości (H2) ze sprężynami kieszeniowymi o 7 strefach twardości. Cechą charakterystyczną materaca pocket 7 stref  jest elastyczność punktowa oraz zróżnicowanie stref twardości ze względu na wywierany na  sprężyny nacisk przez poszczególne części ciała. Sprawia to, że materac zapewnia właściwe podparcie kręgosłupa w czasie snu i gwarantuje  komfort snu. Sprężyny kieszeniowe zwiększają  sprężystość materaca, dlatego polecamy go osobom o większej wadze ciała, a fakt, że każda sprężyna jest dodatkowo umieszczona w osobnej kieszeni i pracuje niezależnie od drugiej sprawia, że jest idealny dla par – nie występuje efekt zapadania się materaca w części, zajmowanej przez osobę cięższą.

Materac Posejdon występuje także w wersji ze stelażem z drewna sosnowego, z możliwością przykręcenia nóżek o wysokości 25 cm.

Ilość sprężyn: 272 szt./m2
Twardość: średni H2
Grubość: 16 cm
Gwarancja: 10 lat

MATERAC POCKET Z KOKOSEM MORFEUSZ

Morfeusz jest materacem dwustronnym, posiadającym dwie różne twardości. Strona z matą kokosową jest twarda (H3), a druga jest średniotwarda (H2). Materac łączy w sobie system sprężyn kieszeniowych, jednocentymetrową matę kokosową oraz bardzo wysokiej jakości piankę poliuretanową. Sprężyny w Morfeuszu są specjalnie rozmieszczone w 7 strefach twardości by zapewnić odpowiednie podparcie dla kręgosłupa. Dodatkowym atutem Morfeusza jest to, że każda sprężyna znajduje się w osobnym woreczku i zapewnia uginanie się materaca tylko w punktach nacisku oraz sprawia, że jedna osoba nie odczuwa ruchów drugiej, dlatego materac polecamy szczególnie parom, a także osobom o większej wadze ze względu na występowanie kokosa. Mata kokosowa, znajdująca się w środku ma za zadanie nadawać twardości i sprawiać, że materac jest bardzo wytrzymały i niepodatny na odkształcenia wewnętrznego wkładu.

Materac Morfeusz występuje także w wersji Plus, z dodatkową warstwą pianki oraz taśmą wentylującą oraz z wbudowanym stelażem z drewna sosnowego, z możliwością przykręcenia nóżek o wysokości 25 cm.

Ilość sprężyn: 272 szt./m2
Twardość: twardy H3
Grubość: 17 cm
Gwarancja: 10 lat

MATERAC POCKET Z KOKOSEM OBUSTRONNYM TYTAN

Materac Tytan to materac sprężynowy kieszeniowy o 7 strefach twardości, zawierający wysokiej jakości piankę poliuretanową oraz dwustronną matę kokosową. Dzięki swojej budowie materac zapewnia odpowiednie podparcie naturalnych krzywizn kręgosłupa. Sprężyny z wysokiej jakości materiału o zróżnicowanym stopniu twardości zostały rozmieszczone w 7 strefach, co zapewnia odpowiednie podparcie dla całej sylwetki. Każda sprężyna znajduje się w oddzielnej kieszeni wykonanej z materiału, co sprawia, że materac ugina się jedynie w punktach nacisku. Materac pocketowy, dzięki oddzielnie pakowanym sprężynom sprawia, że podczas snu nie odczuwamy ruchów drugiej osoby, dlatego jest polecany dla par. Mata kokosowa sprawia, że materac jest wyjątkowo wytrzymały i trwały. Dodatkowo mata kokosowa odprowadza wilgoć z materaca i zapewnia prawidłową cyrkulację powietrza. Włókna kokosowe zapobiegają odkształceniom wkładu materaca. Ten naturalny surowiec został umieszczony po obu stronach materaca nadając mu twardość H3. Zarówno pianka poliuretanowa jak i kokos są materiałami o właściwościach antylergicznych i antygrzybicznych, dzięki czemu materac jest polecany dla osób z problemami z alergią.

Ilość sprężyn: 272 szt./m2
Twardość: twardy H3
Grubość: 18 cm
Gwarancja: 10 lat

MATERAC POCKET MEMORY APOLLO

Apollo to miękki materac z dodatkiem pianki memory. Pianka memory została wynaleziona przez NASA. Była wykorzystywana na promach kosmicznych, jako materiał, zapewniający astronautom komfort podczas długotrwałego przebywania w jednej pozycji. Niedawno zaczęto ją wykorzystywać w sprzedaży komercyjnej. Właśnie pianka memory (nazywana również pianką visco lub termoelastyczną) nadaje materacowi niezwykłej miękkości, ponieważ reaguje na nacisk i temperaturę ludzkiego ciała. Pod ich wpływem dopasowuje się do kształtów ciała, niwelując strefy nacisku i podtrzymuje je w optymalnej pozycji.  Występujący w materacu system wysokiej jakości sprężyn, w którym każda z nich znajduje się w osobnej kieszeni i pracuje niezależnie od drugiej pozwala na jak najlepsze dopasowanie się materaca do budowy ciała. Materac posiada również właściwość ortopedyczne dzięki dopasowywaniu się do ciała punktowo, więc jest gwarancją komfortowego zdrowego snu.

Materac Apollo dostępny jest także w wersji Plus, z dodatkową warstwą pianki oraz taśmą wentylującą.

Ilość sprężyn: 272 szt./m2
Twardość: miękki H1
Grubość: 17 cm
Gwarancja: 10 lat

MATERAC POCKET MEMORY Z KOKOSEM HYNOS

Hynos jest materacem, który posiada sprężyny – każdą zapakowaną w oddzielną kieszeń, rozmieszone w siedmiu strefach o twardości, dostosowującej się do budowy ciała. Idealnie łączy w sobie kokos oraz plastyczną  piankę VISCO, która została wynaleziona przez badaczy NASA, aby zwiększyć komfort astronautów w trakcie kosmicznych lotów. Mata kokosowa utwardza go i eliminuje efekt zapadania się w materac. Nad warstwą maty znajdują się 2 cm pianki memory, dopasowującej się do kształtów ciała pod wpływem wywieranego przez nie ciepła i nacisku.  Dzięki temu u osób śpiących na plecach  ułożenie kręgosłupa przyjmuje kształt litery „s”, a u śpiących na boku – materac zapewnia podparcie dla głowy, krzyża i nóg oraz wgłębia się pod ramieniem i biodrem. Gdy na materac nie oddziałuje temperatura – przybiera on swój pierwotny kształt. Obie te warstwy sprawiają, że materac posiada twardość średnią, odpowiadającą większości użytkowników. Dodatkowo materac jest bardzo elastyczny, więc polecamy jest dla osób o różnej wadze oraz par.

Materac Hynos występuje także w wersji Plus, z dodatkową warstwą pianki oraz taśmą wentylującą, a także w wersji ze stelażem z drewna sosnowego, z możliwością przykręcenia nóżek o wysokości 25 cm.

Ilość sprężyn: 272 szt./m2
Twardość: średni H2
Grubość: 17 cm
Gwarancja: 10 lat 

MATERAC POCKET Z LATEKSEM EROS

Eros to średniej twardości materac pocket  z dodatkiem pianki lateksowej po jednej strony. Dzięki niej wyróżnia się dużą sprężystością. Pianka lateksowa ma podział na strefy twardości: nogi, tułów i głowa, który sprawia, że  reaguje w odpowiedni sposób na ciężar, wywierany przez poszczególne części ciała i zapewnia tym samym właściwe ułożenie w czasie snu. Materac ze względu na swoją unikalną sprężystość jest polecany dla osób, ważących nieco więcej i dla par – ciężar jednej osoby nie ma wpływu na uginanie się materaca pod drugą osobą w zajmowanej przez nią części. Materac jest zbudowany ze sprężyn, umieszczonych w pojedynczych kieszeniach –sprawia to, że pracują niezależnie od siebie i uginają się miejscowo w punktach  nacisku.

Materac Eros występuje także w wersji ze stelażem z drewna sosnowego, z możliwością przykręcenia nóżek o wysokości 25 cm.

Ilość sprężyn: 272 szt./m2
Twardość: średni H2
Grubość: 19 cm
Gwarancja: 10 lat

MATERAC POCKET KOKOS Z LATEKSEM ARES

Ares jest twardym materacem z kokosem z jednej i pianką lateksową z drugiej strony. Lateks znany jest ze swojej sprężystości, przez co materac charakteryzuje się niezwykłą wrażliwością na anatomiczną budowę ciała. Lateks wraz ze sprężynami typu poczet doskonale podtrzymuje kręgosłup w czasie snu, przez uginanie się tylko w tych partiach, na które wywierany jest punktowo nacisk. Wkład kokosowy nadaje odpowiedniej twardości. Sprężyny kieszeniowe zastosowane w Aresie pracują niezależnie od siebie, każda ułożona jest w osobnej kieszonce, dlatego materac ugina się nie ca całej powierzchni, a tylko w punktach występowania nacisku.

Materac Ares występuje również w wersji Plus, z dodatkową warstwą pianki oraz taśmą wentylującą.

Ilość sprężyn: 272 szt./m2
Twardość: twardy H3
Grubość: 17 cm
Gwarancja: 10 lat

MATERAC POCKET MEMORY Z LATEKSEM HADES

Hades jest miękkim materacem pocketowym. Tworzą go sprężyny kieszeniowe, które są rozmieszczone w 7 strefach twardości. Jedna sprężyna pracuje niezależnie od drugiej ze względu na to, że każda z nich znajduje się w osobnej kieszeni. Materac ugina się punktowo, co oznacza, że tylko w tych  miejscach, na które wywierany jest nacisk. Takie rozwiązanie zapewnia bardzo dobre dopasowywanie się materaca do śpiącej na nim osoby. Materac zawiera również  warstwę lateksu oraz pianki Visco. Lateks zapewnia odpowiednią cyrkulacje powietrza i tym samym materac staje się przewiewny. Dodatkowo jest sprężysty, więc redukuje napięcie mięśni i ucisk na jaki może by szyja, ramiona oraz krzyżowy odcinek kręgosłupa. Pianka Visco natomiast w kontakcie z wydzielanym przez ciało ciepłem nabiera właściwości plastycznych i idealnie dopasowuje się do poszczególnych części ciała. Połączenie w materacu sprężyn poczet, pianki memory (odkrytej przez NASA, która zapewniała kosmonautom komfort podczas wielogodzinnego przebywania w jednej pozycji w trakcie kosmicznym podróży) oraz lateksu gwarantuje zdrowy, wygodny sen.

Materac Hades występuje także w wersji Plus, z dodatkową warstwą pianki oraz taśmą wentylującą.

Ilość sprężyn: 272 szt./m2
Twardość: miękki H1
Grubość: 20 cm
Gwarancja: 10 lat

MATERAC POCKET Z KOKOSEM I LATEKSEM NEMEZIS

Nemezis to materac posiadający piankę lateksową, która optymalnie podtrzymuje kręgosłup w czasie snu, zyskując tym samym właściwości ortopedyczne, zaś mata kokosowa zapewnia mu odpowiednia twardość.  Umieszczenie sprężyn – każdej  w osobnej kieszonce i rozmieszczenie ich w 7 strefach twardości zapewnia odpowiednie uginanie się ich pod wpływem wywieranego przez ciało nacisku, co sprawia, że jest to materac o wyjątkowej wrażliwości na anatomiczną budowę ciała. Warstwa lateksu jest również zbudowana strefowo, co oznacza, że na odcinku krzyżowym sprawia większy opór niż w okolicy głowy i nóg. Materac ma dwie różne twardości. Strona z kokosem i lateksem jest twarda (H3), a druga z samym lateksem średnia (H2). Dzięki temu materac można idealnie dopasować do potrzeb, osoby użytkującej go.

Materac Nemezis dostępny jest również w wersji Plus, z dodatkową warstwą pianki oraz taśmą wentylującą.

Ilość sprężyn: 272 szt./m2
Twardość: twardy H3
Grubość: 19 cm
Gwarancja: 10 lat

MATERAC POCKET Z LATEKSEM OBUSTRONNYM ERIS

Eris to materac średniej twardości (H2) pocket 7 stref z warstwą lateksu po obu stronach. Lateks podzielony został  na strefy twardości: głowa, tułów, nogi, co sprawia, że reaguje w odpowiedni sposób na ciężar poszczególnych partii ciała i zapewnia tym samym optymalne dopasowanie w czasie snu, eliminując przy tym uczucie ucisku w narażonych na niego partiach ciała. Zaletą materaca sprężynowego pocket jest ułożenie każdej sprężyny w osobnej kieszonce, co sprawia, że każda z nim pracuje indywidualnie. Eris ugina się punktowo pod wpływem nacisku, zapewniając odpowiednie, zdrowe ułożenie kręgosłupa, gwarantując przez to komfortowy, zdrowy sen. Materac  polecany jest dla par, ponieważ ciężar ciała jednej osoby nie ma wpływu na uginania się materaca w części, którą zajmuje druga osoba.

Ilość sprężyn: 272 szt./m2
Twardość: średni H2
Grubość: 20 cm
Gwarancja: 10 lat

MATERAC POCKET Z OWCZĄ WEŁNĄ ZEFIR

Zefir to materac typu pocket z dodatkiem warstwy wełny owczej. Dzięki sprężynom kieszeniowym, ułożonym w siedmiu strefach twardości materac optymalnie podpiera kręgosłup w trakcie snu. Materac Zefir reaguje punktowo na nacisk określonych partii ciała, dzięki czemu zapewnia wysoki komfort i wygodę.  Wełna owcza zastosowana w materacu posiada właściwości lecznicze oraz rehabilitacyjne. Właśnie ta unikalna cecha wełny, którą  jest termoregulacja sprawia, że wytwarzane przez organizm ciepło w czasie snu jest zatrzymywane, a wilgoć, powstająca w trakcie wydzielania potu zostaje oddana do otoczenia, dlatego Zefir jest szczególnie polecany osobom cierpiącym na dokuczliwe bóle kręgosłupa, reumatyczne oraz z problemami układu krążenia. Dodatkowo należy wspomnieć, że wkładka z owczej wełny uniemożliwia rozwój bakterii i roztoczy, więc materac może być z powodzeniem stosowany przez alergików.

Ilość sprężyn: 272 szt./m2
Twardość: średni H2
Grubość: 18 cm
Gwarancja: 10 lat

MATERAC POCKET Z LATEKSEM I OWCZĄ WEŁNĄ EUROS

Euros to materac z obustronną pianka lateksową i owczą wełną z jednej strony. Warstwa lateksu nadaje mu sprężystości i sprawia, że w połączeniu ze sprężynami kieszeniowymi, reagującymi na punktowy nacisk poszczególnych części ciała, kręgosłup jest optymalnie podparty w czasie snu, a materac nabiera dodatkowo właściwości ortopedycznych. Cechą charakterystyczną sprężyn kieszeniowych jest ich niezależna od siebie praca. Oznacza to ,że materac ugina się tyko w punkcie, na który wywierany jest nacisk, nie zaś na całej powierzchni. Strona materaca z wełną owczą jest szczególnie polecana do użytkowania w czasie jesieni i zimy ze względu na właściwości grzewcze wełny. Dodatkowo wełna owcza posiada właściwości antyalergiczne i zapobiega rozwijaniu się roztoczy i grzybów.

Ilość sprężyn: 272 szt./m2
Twardość: średni H2
Grubość: 22 cm
Gwarancja: 10 lat

MATERAC POCKET Z KOKOSEM I OWCZĄ WEŁNĄ HEBE

Hebe jest materacem, który zawiera matę kokosową z obu stron. Dzięki temu jest materacem typowo twardym (H3). Dodatkowa warstwa wełny owczej, która kurczy się i rozpręża w zależności od ciepła otoczenia nadaje mu dodatkowej właściwości ocieplającej i zyskuje funkcję lato-zima. Materac polecany jest alergikom ze względu na występowanie wełny owczej, ponieważ  nie rozwijają się w niej roztocza, ani drobnoustroje. Każda sprężyna została umieszczona z w oddzielnym płóciennym woreczku, co zapewnia sprężystość powierzchniową. Sprężyny zostały rozmieszczone w siedmiu strefach twardości z uwzględnieniem różnic nacisku wywieranego przez poszczególne części ciała.

Ilość sprężyn: 272 szt./m2
Twardość: twardy H3
Grubość: 17 cm
Gwarancja: 10 lat

MATERAC POCKET Z PODWÓJNYM KOKOSEM ZEUS

Zeus to materac bardzo twardy, dzięki podwójnej macie kokosowej, która ma 2 cm grubości. Jest to materac sprężynowy z 7 strefami twardości. Każda sprężyna znajduje się w oddzielnej kieszeni, dzięki czemu materac ugina się tylko w tych punktach, na które wywierany jest nacisk.  Taka konstrukcja materaca zapewnia optymalne podparcie dla poszczególnych części ciała i gwarantuje komfortowy, zdrowy sen. Dwucentymetrowa warstwa kokosa niweluje uczucie zapadania się w materac i nadaje mu wyjątkowej twardości. Z drugiej strony materac posiada twardy filc o większej gramaturze, przez co druga strona jest również twarda.

Ilość sprężyn: 272 szt./m2
Twardość: bardzo twardy H4
Grubość: 18 cm
Gwarancja: 10 lat

MATERAC POCKET PENELOPA I ODYSEUSZ

Penelopa i Odyseusz to materac pocket o dwóch twardościach – jedna połowa materaca jest średnia, a druga twarda. Dwie różne twardości zawdzięcza piance wysokoelastycznej, która została specjalnie na potrzeby materaca dopasowana tak, by nadawać mu w jednej połowie twardości mniejszej (H2), a w drugiej – większej (H3). Pianka wysokoelastyczna (HR) zapewnia materacowi elastyczność punktową, co sprawia, że kręgosłup podczas snu jest odpowiednio podparty. Zapewnia świetną wentylację i błyskawicznie reaguje na zmianę ułożenia ciała w trakcie snu. Dodatkowo materac wyposażony jest w system sprężyn typu pocket, zapewniających sprężstość powierzchniową. Sprężyny te cechują się dwoma twardościami dzięki różnej grubości drutu (twardość H2-drut 1,6mm, twardość H3-drut 1,8mm). Materac jest dwustronny – z obu stron posiada te same warstwy: 3cm pianki wysokoleastycznej-filc-sprężyny pocket-filc-3cm pianki wysokoelastycznej, więc można użytkować go bez ryzyka utraty jego właściwości.

Ilość sprężyn: 272 szt./m2
Twardość: średni H2
Grubość: 19 cm
Gwarancja: 10 lat

MATERAC POCKET Z HR PENELOPA

Materac Penelopa to klasyczny materac sprężynowy kieszeniowy typu pocket o twardości H2, czyli średniej. Posiada on wbudowaną formatkę sprężynową pocket, zawierającą 272 sprężyny/m2 materaca. Twardość materaca będzie idealnie zdawała egzamin u osób o masie ciała między 60 a 80 kg. Materac bardzo dobrze układa się do sylwetki i zapewnia bardzo dobre podparcie dla kręgosłupa. Materac obustronnie wyposażono w warstwy pianki wysokoelastycznej HR o grubości 3 cm. Jest to pianka o otwartokomórkowej budowie, która zapewnia bardzo dobrą wentylację materaca, a także świetne dopasowanie do ciała. Jest to materiał niezwykle elastyczny i trwały na odkształcenia. Połączenie pianki HR i sprężyn pocket sprawia iż materac pracuje punktowo i zapewnia prawidłowe podparcie dla kręgosłupa. Autonomiczna praca sprężyn sprawia iż materac będzie dobrym wyborem dla par, gdyż pod każdym z użytkowników materac będzie układał się indywidualnie. Materac Penelopa posiada właściwości antyalergiczne oraz ortopedyczne. Jest to materac bez stref twardości.

Ilość sprężyn: 272 szt./m2
Twardość: średni H2
Grubość: 19 cm
Gwarancja: 10 lat

MATERAC POCKET Z HR ODYSEUSZ

Materac Odyseusz należy do grupy materacy sprężynowych kieszeniowych o stopniu twardości H3. Jest to bardzo stabilny, trwały i wytrzymały materac dedykowany osobom o wadze powyżej 80 kg jak i lubiącym spać na twardych powierzchniach. Materac został wyposażony w formatkę kieszeniową pocket zawierającą aż 272 sprężyny/m2. Dzięki takiemu rozwiązaniu materac posiada elastyczność punktową, która gwarantuje doskonałe dopasowanie materaca do sylwetki. Materac Odyseusz to bardzo klasyczny model. Jest on dwustronny i wykonany symetrycznie. Wyposażono go w obustronne warstwy pianki wysokoelastycznej HR (3 cm) o dużej gęstości i podwyższonym stopniu twardości. Ten rodzaj pianki charakteryzuje się dużą trwałością i wytrzymałością na deformacje. Dzięki porowatej strukturze pianki materac jest przewiewny, a także nie gromadzi wilgoci. Materac posiada elastyczność punktową, co oznacza iż pracuje jedynie w miejscach nacisku. Dzięki tej właściwości będzie dobrym wyborem dla par, gdyż pod każdym z użytkowników materac będzie pracować indywidualnie. Materac posiada właściwości ortopedyczne oraz antyalergiczne. Na swojej powierzchni nie posiada stref twardości.

Ilość sprężyn: 272 szt./m2
Twardość: twardy H3
Grubość: 19 cm
Gwarancja: 10 lat

MATERAC POCKET Z PODWÓJNYM OBUSTRONNYM KOKOSEM TYCHE

Tyche to materac bardzo twardy, dzięki podwójnej macie kokosowej ułożonej obustronnie. Materac Tyche jest materacem typu pocket z profilowaniem na 7 stref twardości. Każda sprężyna znajduje się w oddzielnej kieszeni, dzięki czemu materac ugina się tylko w tych punktach, na które wywierany jest nacisk.  Taka konstrukcja materaca zapewnia optymalne podparcie dla poszczególnych części ciała i gwarantuje komfortowy, zdrowy sen. Dwucentymetrowa warstwa kokosu niweluje uczucie zapadania się w materac i nadaje mu wyjątkowej twardości. Dzięki obustronnemu zastosowaniu tych samych warstw materac można użytkować z dwóch stron co wydłuża jego żywotność.

Ilość sprężyn: 272 szt./m2
Twardość: bardzo twardy H4
Grubość: 20 cm
Gwarancja: 10 lat

MATERAC POCKET Z OBUSTRONNYM KOKOSEM ATLAS

Materac Atlas jest materacem typu pocket z profilowaniem na 7 stref twardości. Każda sprężyna znajduje się w oddzielnej kieszeni, dzięki czemu materac ugina się tylko w tych punktach, na które wywierany jest nacisk.  Taka konstrukcja materaca zapewnia optymalne podparcie dla poszczególnych części ciała i gwarantuje komfortowy, zdrowy sen. Atlas posiada dwie różne twardości. Jedna strona materaca to twardość H3 – doskonała dla osób o wadze między 80 a 110kg. Odpowiednią twardość uzyskano za pomocą 1 cm maty kokosowej, która usztywnia całą konstrukcję. Druga strona materaca Atlas jest bardzo twarda H4 dzięki dwucentymetrowej warstwie kokosu. Takie rozwiązanie powoduje, że łatwiej jest dopasować materac do swoich indywidualnych potrzeb.

Ilość sprężyn: 272 szt./m2
Twardość: twardy H3 / bardzo twardy H4
Grubość: 19 cm
Gwarancja: 10 lat

MATERAC DOUBLEPOCKET Z LATEKSEM LISTRA

Materac Listra to rewolucyjne rozwiązanie zawierające formatkę doublepocket, czyli podwójnych sprężyn kieszeniowych. Dzięki takiemu rozwiązaniu charakteryzuje się bardzo wysoką sprężystością oraz doskonale amortyzuje sylwetkę. Warstwa perforowanego lateksu o grubości aż 4 cm nadaje dodatkowych wartości. Materac będzie odpowiednim rozwiązaniem dla osób o masie ciała pomiędzy 60 a 80 kg, ze względu na średni stopień twardości H2. Wysokość materaca wynosi około 22 cm, co pozwoli na umieszczenie go w łóżkach z wysoką burtą, a także wpłynie na jakość snu. Innowacyjna formatka doublepocket powstała w wyniku połączenia ze sobą dwóch rzędów sprężyn. W materacu znajduje się klasyczna formatka pocket o wysokości 12 cm, zawierająca aż 272 sprężyny na m2 materaca. Posiada ona podział na 7 stref twardości, co sprawia iż kręgosłup znajdzie prawidłowe ułożenie w każdej pozycji snu. Sprężyny te pracują punktowo, co jest zalecane zwłaszcza przy dwuosobowych materacach. Na formatce pocket umieszczono cienką, 3 cm formatkę stretchpocket, która potęguje efekt punktowego dopasowania się materaca do użytkowników. Niwelowane są wszelkie drgania i falowanie materaca, dlatego jest on niezwykle cichy i doskonale dopasowuje się do sylwetki.  Na sprężynach stretchpocket zastosowano dodatkowo warstwę lateksową o grubości 4 cm. Dzięki temu materac zyskuje właściwości ortopedyczne. Lateks powstał z połączenia 20% naturalnego mleczka kauczukowego oraz 80 % syntetycznego lateksu. Jest to materiał o podwyższonej trwałości oraz bardzo wysokim stopniu sprężystości. Posiada działanie antybakteryjne oraz przeciwgrzybicze. Materac Listra jest jednostronny i został objęty gwarancją na okres 5 lat.

Ilość sprężyn: 272 szt./m2, 60 szt./m2
Twardość: średni H2
Grubość: 22 cm
Gwarancja: 5 lat

MATERAC DOUBLEPOCKET Z MEMORY TARS

Materac Tars to materac w stylu doublepocket, wyposażony w strukturę podwójnych sprężyn – klasycznych kieszeniowych oraz oraz cienkich stretchpocket, nadających możliwie najwyższą sprężystość. Materac został dodatkowo wyposażony w warstwę pianki termoelastycznej visco, która zapewnia idealne dopasowanie do kształtu ciała pod wpływem nacisku i temperatury. Materac Tars posiada stopień twardości H2, dlatego wpasuję się w potrzeby użytkowników o wadze do 80kg. Formatka doublepocket charakteryzuje się ułożeniem na sobie dwóch różnych rodzajów sprężyn. Bazą są sprężyny pocket o wysokości 12 cm. W materacu Tars znajduje się ich 272 szt/m2. Sprężyny z wysokiej jakości materiału o zróżnicowanym stopniu twardości zostały rozmieszczone w 7 strefach, co zapewnia odpowiednie podparcie dla całej sylwetki. Każda sprężyna osadzona jest w indywidualnej materiałowej kieszonce zapewniajacej ugięcie materaca jedynie w punktach nacisku. Na bazowej formatce ułożono cienkie (3 cm) sprężyny stretchpocket (60 szt/m2 materaca). Dodają one sprężystości, wzmacniają materac oraz niwelują wszelkie drgania. Takie rozwiązanie będzie idealne dla par oraz osób ceniących sobie dokładne dopasowanie powierzchni do krzywizny ciała. Na powierzchni materaca umieszczono także warstwę pianki termoelastycznej visco, która reaguje na nacisk oraz temperaturę ciała idealnie dopasowując się do kształtu użytkownika. Panika termoelastyczna zapewnia właściwości ortopedyczne, dlatego swoje zastosowanie znajdzie także u osób z problemami krążenia, niwelując nacisk na ciało. Materac jest jednostronny i został objęty gwarancją producenta na okres 5 lat.

Ilość sprężyn: 272 szt./m2, 60 szt./m2
Twardość: średni H2
Grubość: 21 cm
Gwarancja: 5 lat

tls
wf4
latex
text