MATERACE LATEKSOWE

Materace lateksowe wykonane są z pianki lateksowej, podzielonej zależnie od siły nacisku działającej na materac. Środkowa część materaca cechuje się dużą odpornością na nacisk, natomiast część dolna i górna jest bardziej elastyczna. Dzięki zastosowaniu podziału na strefy, ciało utrzymuje się w idealnie poziomej pozycji. Lateks jako materiał stosowany w materacach jest niezwykle komfortowym rozwiązaniem. Jest to materiał bardzo sprężysty, więc odpowiednio podpiera kręgosłup bez względu na ułożenie ciała. Jego niezwykła trwałość gwarantuje długą żywotność materaca. Dodatkową zaletą materacy lateksowych jest brak dźwięków mogących powstawać podczas ruchów ciała.

Wkład lateksowy może być używany również jako dodatkowa warstwa w materacach piankowych, bonellowych i pocket 7 stref. Materace lateksowe występują w wersjach z pianką termoaktywną VISCO, która pod wpływem temperatury ciała, dopasowuje swój kształt do anatomii człowieka lub z matą kokosową, która utwardza materac. Lateks to materiał oddychający, może zapewnić więc naszemu ciału właściwy poziom wentylacji podczas snu. Jest to szczególnie ważne w przypadku osób chorych, które wymagają długiego leżenia w łóżku. Lateks posiada właściwości ortopedyczne, dlatego materace lateksowe szczególnie polecane są małym dzieciom, a także osobom cierpiącym na różne schorzenia i bóle kręgosłupa. Materace lateksowe blokują rozwój roztoczy, dlatego zaleca się także alergikom. Klienci doceniają też ich właściwości przeciwgrzybicze, co powoduje że są one wyjątkowo łatwe do utrzymania w czystości.

MATERAC LATEKSOWY Z KOKOSEM OBUSTRONNYM CYKLOP

Materac Cyklop wykonany został w całości z jednolitego bloku pianki lateksowej, która charakteryzuje się wytrzymałością, sprężystością, a także właściwościami ortopedycznymi. Aby zwiększyć twardość oraz poprawić trwałość tego modelu został on wzbogacony o warstwę kokosową z obu stron materaca. Materac Cyklop posiada specjalistyczne perforowanie pianki lateksowej, zwiększający przewiewność materaca. Model podzielony jest na 7 stref twardości, które ułożone są symetrycznie względem środka.

Twardość: twardy H3
Grubość: 18 cm
Gwarancja: 5 lat

MATERAC LATEKSOWY EIRENE

Materac Eirene zawiera 20 cm pianki lateksowej, dzięki której jest bardziej elastyczny i trwały. Lateks jest materiałem niezwykle odpornym na deformacje, co tym samym zwiększa wytrzymałość materaca. Pianka lateksowa cechuje się właściwościami antyalergicznymi i antybakteryjnymi, chroni materac przed rozwojem pleśni i grzybów. Dodatkowo charakteryzuje się przewiewnością co zapewnia właściwą cyrkulację powietrza. Materac Eirene, dzięki piance lateksowej zapewnia elastyczność punktową, co odpowiednio rozluźnia mięśnie pleców podczas snu.

Twardość: miękki H1
Grubość: 20 cm
Gwarancja: 5 lat

MATERAC LATEKSOWY ASTREA

Materac Astrea wykonany z pianki lateksowej cechuje elastyczność punktowa, reaguje więc jedynie w miejscu nacisku. Dzięki właściwościom pianki lateksowej, materac ten zapewnia równomierne podparcie dla kręgosłupa podczas snu. Dodatkowo warto wspomnieć o antyalergicznych i antygrzybicznych właściwościach pianki lateksowej, chroni ona bowiem materac przed rozwojem pleśni i grzybów. Charakterystyczna dla materaca Astrea przewiewność zapewnia odpowiednią cyrkulacje powietrza i brak problemów z wilgocią.

Twardość: średni H2
Grubość: 14 cm
Gwarancja: 5 lat

MATERAC LATEKSOWY BRIZO

Materac Brizo, zbudowany z pianki lateksowej, jest niezwykle sprężysty i trwały. Pianka lateksowa jest komponentem materaca, wspierających jego sprężystość i wytrzymałość na deformacje. Dzięki właściwościom pianki lateksowej, materac ten jest idealnym rozwiązaniem dla alergików, stanowi bowiem blokadę przed gromadzeniem się pleśni i drobnoustrojów. Dodatkową właściwością jest przewiewność materaca, który charakteryzuje się dzięki temu właściwą cyrkulacją powietrza.

Twardość: średni H2 / twardy H3
Grubość: 16 cm
Gwarancja: 5 lat

MATERAC NAWIERZCHNIOWY Z KOKOSU I LATEKSU ATE

Materac Ate należy do grupy materacy średniotwardych, pełniących on rolę nakładki. Materac ten został wykonany z bardzo trwałego materiału jakim jest lateks, który nie ulega deformacjom, a dzięki swojej strukturze ma właściwości antyalergiczne i antygrzybiczne. Cechuje się przewiewnością, dzięki czemu chroni materac przed wilgocią i gromadzeniem się drobnoustrojów. Wkład w postaci maty kokosowej nadaje materacowi niezwykłą wytrwałość i zapewnia higieniczne warunki użytkowania materaca. Podobnie jak lateks, dobrze odprowadza wilgoć i jest wyjątkowo przewiewnym materiałem.

Twardość: średni H2
Grubość: 5 cm
Gwarancja: 2 lata

MATERAC LATEKSOWY Z KOKOSEM TALIA

Materac Talia jest materacem średniotwardym. Jego wypełnienie w postaci lateksu, umieszczonego po obu stronach, nadaje mu elastyczność i trawłość. Lateks jest materiałem bardzo wytrzymałym, nie ulega odkształceniom. Dodatkowo jego struktura sprawia, że ma właściwości antyalergiczne i antygrzybiczne, zbudowany z milionów punktów nadaje materacowi przewiewność i chroni przed wilgocią. Dodatkowym wkładem tego materaca jest mata kokosowa, która podobnie jak lateks jest materiałem niezwykle trwałym i do tego przeciwdziała gromadzeniu się grzybów i drobnoustrojów, zapewniając materacowi właściwą cyrkulację powietrza.

Twardość: średni H2
Grubość: 13 cm
Gwarancja: 2 lata

MATERAC LATEKSOWY 100% LI

Materac Li z naturalnego lateksu to produkt najwyższej jakości, zwłaszcza polecany alergikom i astmatykom. Dzięki zastosowaniu tylko i wyłącznie naturalnego lateksu przy produkcji tego materaca, produkt ma właściwości antygrzybiczne i antyalergiczne, nie rozwijają się w nim grzyby oraz pleśń. Lateks jako materiał wykorzystywany przy materacach typowo ortopedycznych jest doskonałym podparciem dla kręgosłupa, świetnie dopasowuje się do kształtów ciała. Materac Li odznacza się doskonałą wytrzymałością i sprężystością. Dzięki zastosowaniu w pełni naturalnego lateksu materac odznacza się właściwą cyrkulacją powietrza.

Twardość: miękki H1 / średni H2
Grubość: 20 cm
Gwarancja: 5 lat

MATERAC LATEKSOWY Z KOKOSEM I VISCO PIOTRUŚ

Materac Piotruś to materac, składający się z trzech warstw. Jego dolna część stanowi wkład z pianki lateksowej o wysokości 4 cm. Lateks posiada właściwości ortopedyczne, zapewni odpowiednie podparcie kręgosłupa małego dziecka podczas snu. To także materiał o doskonałych właściwościach antyalergicznych. Kolejną warstwą jest 1 cm maty kokosowej, która nadaje pożądanej twardości materacowi. Ponadto kokos odprowadza wilgoć na zewnątrz materaca, zapewniając mu odpowiednią wentylację. Górna część to aż 5 cm pianki termoelastycznej, która reaguje nie tylko na nacisk, ale również na ciepło ciała. Zapewni ona maluszkom odpowiednie podparcie delikatnego kręgosłupa i gwarancję spokojnego snu.

Twardość: średni H2
Grubość: 10 cm
Gwarancja: 2 lata

MATERAC LATEKSOWY DLA DZIECI BABY COMFORT

Baby Comfort jest elastycznym i odpornym na odkształcenia dziecięcy materacem lateksowym. Dzięki doskonale dobranej twardości oraz punktowemu dostosowaniu się do kształtu ciała idealnie podpiera kręgosłup dziecka już od pierwszych dni życia. Polecany dla dzieci w wieku niemowlęcym i poniemowlęcym. Materac charakteryzuje się elastycznością punktową, dostosowuje się do kształtu ciała i nie wywiera ucisku na stawy i mięśnie dziecka. Stanowi doskonałe podparcie dla rozwijającego się kręgosłupa oraz posiada właściwości ortopedyczne. Jest to materac rozwojowy, a więc nie posiada stref twardości. Można go użytkować obustronnie. Materac został wykonany z bloku lateksowego o wysokości 8 cm, a jego łączna wysokość wraz z pokrowcem wynosi ok. 9 cm. Pionowe otwory w znajdujące się w lateksie zapewniają prawidłową cyrkulację powietrza i zabezpieczają przed przegrzewaniem ciała w czasie snu. Jednolity blok lateksu (bez użycia kleju) oraz certyfikat EuroLATEX Eco Standard zapewnia gwarancję bezpieczeństwa dla zdrowia dziecka. Dodatkowo lateks posiada właściwości antyalergiczne, jego zamkniętokomórkowa struktura zapobiega wnikaniu wilgoci u namnażaniu się pleśni i drobnoustrojów.

Twardość: średni H2
Grubość: 9 cm
Gwarancja: 2 lata

tls
wf4
latex
text