MATERACE LATEKSOWE

Materace lateksowe wykonane są z pianki lateksowej, podzielonej zależnie od siły nacisku działającej na materac. Środkowa część materaca cechuje się dużą odpornością na nacisk, natomiast część dolna i górna jest bardziej elastyczna. Dzięki zastosowaniu podziału na strefy, ciało utrzymuje się w idealnie poziomej pozycji. Lateks jako materiał stosowany w materacach jest niezwykle komfortowym rozwiązaniem. Jest to materiał bardzo sprężysty, więc odpowiednio podpiera kręgosłup bez względu na ułożenie ciała. Jego niezwykła trwałość gwarantuje długą żywotność materaca. Dodatkową zaletą materacy lateksowych jest brak dźwięków mogących powstawać podczas ruchów ciała.

Wkład lateksowy może być używany również jako dodatkowa warstwa w materacach piankowych, bonellowych i pocket 7 stref. Materace lateksowe występują w wersjach z pianką termoaktywną VISCO, która pod wpływem temperatury ciała, dopasowuje swój kształt do anatomii człowieka lub z matą kokosową, która utwardza materac. Lateks to materiał oddychający, może zapewnić więc naszemu ciału właściwy poziom wentylacji podczas snu. Jest to szczególnie ważne w przypadku osób chorych, które wymagają długiego leżenia w łóżku. Lateks posiada właściwości ortopedyczne, dlatego materace lateksowe szczególnie polecane są małym dzieciom, a także osobom cierpiącym na różne schorzenia i bóle kręgosłupa. Materace lateksowe blokują rozwój roztoczy, dlatego zaleca się także alergikom. Klienci doceniają też ich właściwości przeciwgrzybicze, co powoduje że są one wyjątkowo łatwe do utrzymania w czystości.

MATERAC LATEKSOWY Z KOKOSEM OBUSTRONNYM CYKLOP

Materac Cyklop wykonany został w całości z jednolitego bloku pianki lateksowej, która charakteryzuje się wytrzymałością, sprężystością, a także właściwościami ortopedycznymi. Aby zwiększyć twardość oraz poprawić trwałość tego modelu został on wzbogacony o warstwę kokosową z obu stron materaca. Materac Cyklop posiada specjalistyczne perforowanie pianki lateksowej, zwiększający przewiewność materaca. Model podzielony jest na 7 stref twardości, które ułożone są symetrycznie względem środka.

Twardość: twardy H3
Grubość: 18 cm
Gwarancja: 5 lat

MATERAC LATEKSOWY BRIZO

Materac Brizo, zbudowany z pianki lateksowej, jest niezwykle sprężysty i trwały. Pianka lateksowa jest komponentem materaca, wspierających jego sprężystość i wytrzymałość na deformacje. Dzięki właściwościom pianki lateksowej, materac ten jest idealnym rozwiązaniem dla alergików, stanowi bowiem blokadę przed gromadzeniem się pleśni i drobnoustrojów. Dodatkową właściwością jest przewiewność materaca, który charakteryzuje się dzięki temu właściwą cyrkulacją powietrza.

Twardość: średni H2 / twardy H3
Grubość: 16 cm
Gwarancja: 5 lat

MATERAC NAWIERZCHNIOWY Z KOKOSU I LATEKSU ATE

Materac Ate należy do grupy materacy średniotwardych, pełniących on rolę nakładki. Materac ten został wykonany z bardzo trwałego materiału jakim jest lateks, który nie ulega deformacjom, a dzięki swojej strukturze ma właściwości antyalergiczne i antygrzybiczne. Cechuje się przewiewnością, dzięki czemu chroni materac przed wilgocią i gromadzeniem się drobnoustrojów. Wkład w postaci maty kokosowej nadaje materacowi niezwykłą wytrwałość i zapewnia higieniczne warunki użytkowania materaca. Podobnie jak lateks, dobrze odprowadza wilgoć i jest wyjątkowo przewiewnym materiałem.

Twardość: średni H2
Grubość: 5 cm
Gwarancja: 2 lata

MATERAC LATEKSOWY 100% LI

Materac Li z naturalnego lateksu to produkt najwyższej jakości, zwłaszcza polecany alergikom i astmatykom. Dzięki zastosowaniu tylko i wyłącznie naturalnego lateksu przy produkcji tego materaca, produkt ma właściwości antygrzybiczne i antyalergiczne, nie rozwijają się w nim grzyby oraz pleśń. Lateks jako materiał wykorzystywany przy materacach typowo ortopedycznych jest doskonałym podparciem dla kręgosłupa, świetnie dopasowuje się do kształtów ciała. Materac Li odznacza się doskonałą wytrzymałością i sprężystością. Dzięki zastosowaniu w pełni naturalnego lateksu materac odznacza się właściwą cyrkulacją powietrza.

Twardość: miękki H1 / średni H2
Grubość: 20 cm
Gwarancja: 5 lat

tls
wf4
latex
text